Prof. Dr. Erdöl, İstka Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Seçildi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na seçildi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na seçildi.
Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İSTKA 16. Kalkınma Kurulu Toplantısı İSTKA Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Valisi Vasip Şahin'in başkanlığında gerçekleştirildi.
Kalkınma Kurulu toplantısına, İstanbul Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Oran ile İSTKA Genel Sekreteri Özgül Özkan Yavuz katıldı.
Saygı duruşu bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve konuşmaların ardından Kalkınma Kurulu Katip Üyeleri ve Yedek Üyeler, Kalkınma Kurulu Başkanı ve Vekili, Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üyelerin seçimine geçildi.

Oylamada İSTKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Kalkınma Kurulu Başkan Vekilliği'ne ise Türkiye İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Bulut seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Erdöl, İSTKA'nın küresel kent İstanbul için çalışan, insan odaklı ve çevreye duyarlı, etkili ve yön veren bir çözüm merkezi olmak amacıyla yola çıktığını belirtti.
Kendisini bu kıymetli göreve layık gören, destekleyen ve tebrik eden herkese şükranlarını sunan Erdöl, "Yeni dönemde üniversite, sanayi, kamu ve sivil toplum birlikteliğini daha da arttırarak Cumhurbaşkanımızın 2023 hedefleri 2053, 2071 vizyonlarının inşasında elimizi taşın altına koyacağız. Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle her geçen gün, her geçen yıl daha da güçlenen, daha da büyüyen ve daha da zenginleşen bir Türkiye olarak inançla, güvenle, kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

25 Ocak 2018 Perşembe 09:07

İstanbul Ticaret Odası, Cevdet Erdöl, Mevlüt Uysal, Vasip Şahin, Politika, Güncel