Profesyonel Aşçılığa İlk Adım 4/4'lük Mutfak Eğitimleri

'Profesyonel Aşçılığa İlk Adım 4/4'lük Mutfak Eğitimleri', USLA Aşçılık Okulu'nda yeniden sizlerle...Yemek tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımını atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış yarı profesyonel aşçılık eğitimini alabilir, hem aşçılık hem de pasta ve ekmekçilik alanında.

"Profesyonel Aşçılığa İlk Adım 4/4'lük Mutfak Eğitimleri", USLA Aşçılık Okulu'nda yeniden sizlerle...
Yemek tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımını atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış yarı profesyonel aşçılık eğitimini alabilir, hem aşçılık hem de pasta ve ekmekçilik alanında teknik ve uygulama becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Konusunda uzman profesyonel eğitmen şefler tarafından hazırlanan program kapsamında temel kesim teknikleri, pişirme teknikleri, kümes hayvanları, dana, kuzu, balık ve deniz ürünleri, baklagiller ve tahıllar, temel ekmekçilik ve pastacılık yer almaktadır. Program 4 hafta boyunca her Pazartesi ve Çarşamba günü saat 19: 00 -23: 00 arasında profesyonel mutfakta gerçekleşecektir. Katılımcı sayısı minimum 6 maksimum 15 kişi olup, her katılımcı kendi istasyonunda tek kişi olarak çalışacaktır. Katılımcılara USLA aşçı ceketi,  önlüğü ve ders kitapçığı verilecektir. Tüm katılımcılar, program sonunda USLA katılım sertifikası alacaktır.
1. Hafta 1. Gün / 5 Aralık 2016 Pazartesi
Temel Kesim Teknikleri: Brunoise - Julienne - Chiffonade
Pişirme Teknikleri: Kuru Pişirme - Sote/Stir-fry - Izgara/Broil - Fırın/Roasting Kızartma - Islak Pişirme - Tıkırdatma - Poşeleme - Buharda Pişirme - Kombinasyon Pişirme - Yahni- Braising
1. Hafta 2. Gün / 7 Aralık 2016 Çarşamba Kümes Hayvanları: Tavuk Açma Teknikleri - Tavuk Suyu - Tavuk Pişirme Teknikleri Reçete: Bıldırcın Confit (Quail Confit With Cured Lemon)
Potakallı Ördek Göğsü (Duck Breast a l'Orange)
2. Hafta 3. Gün / 12 Aralık 2016 Pazartesi Dana: Bonfile Açma ve Pişirme - Mühürleme ve Basting  Kaburga - Braising - Antrikot Reçete: Paris Usülü Antrikot (L'entrecote de Paris), Tane Karabiber Soslu Bonfile (Pepper Steak), Fırında Dana Kaburga Yahni (Braised Beef Short Rib)
2. Hafta 4. Gün / 14 Aralık 2016 Çarşamba
Kuzu: Kuzu But Açma ve Pişirme - Kuzu Pirzola Reçete: Bearnaise Soslu Dana Croute
(Roux Beef en Croute with Sauce Bearnaise),
Akdeniz Usülü Barbekü Kuzu Pirzola (Mediterranean BBQ Lamb Chops)
3. Hafta 5. Gün / 19 Aralık 2016 Pazartesi
Balık ve Deniz Ürünleri : Balık Çorbası - Levrek Fileto
Karides Temizleme - Karides Sote
Reçete: Tereyağlı Limon Sosunda Levrek (Seabass with a Lemon Butter Sauce), Tereyağlı Sote Karides (Gambas al Ajillo)
3. Hafta 6. Gün / 21 Aralık 2016 Çarşamba Baklagil ve Tahıl: Taze Makarna - Risotto - Börülce Piyazı
Reçete: Ispanak ve Ricotta Peynirli Ravioli (Ravioli di Ricotta e Spinaci al Burro e Salvia), Deniz Mahsüllü Risotto ( Risotto ai Frutti d Mare)
4. Hafta 7. Gün / 26 Aralık 2016 Pazartesi
Ekmekler: Foccacia - Hamburger Ekmeği - Ekşi Mayalı Ekmek
4. Hafta 8. Gün / 28 Aralık 2016 Çarşamba
Tatlılar: Limonlu Tart - Profiteroles - Çikolatalı Fondan
04 Aralık 2016 Pazar 22:04

Paris, Kuzu, Çarşamba, Kültür Sanat