Skorer

Pubg'ye Yeni Güncelleme Geldi

Player Unknown's Battleground oyununa 22.06.2018 Cuma itibariyle yeni güncelleme geldi ve beklenen harita SANHOK oynanabilir duruma geldi.

Zübeyr Bozkurt / Skorer

Oyunun resmi sitesinden gelen güncellemeyle ilgili yapılan açıklamada, "Test turlarından sonra üçüncü haritamız Sanhok sonunda gösteriye hazır" ifadelerine yer verildi. Sanhok haritası 4x4 olarak diğer haritalara oranla daha ufak ve daha fazla loot olan bir harita bu da takım savaşlarının daha güçlü yaşanacağı bir harita olduğu anlamını taşıyor. Ayrıca yeni güncellemeyle beraber Sanhok haritasına özel yeni bir silah da aktif edildi, bu yeni silah QBZ adıyla sadece Sanhok haritasında SCAR-L'in yerini alacak. Yani Sanhok'ta SCAR-L olmayacak QBZ olacak. 
- Sanhok haritasının bekleme alanında oyuncuların ellerinde elma olacak ve bu elmaları fırlatabilecekler, bir nevi bomba fırlatma simülasyonu gibi bir durum. 
- Sanhok'ta RedZone daha ufak ve daha kısa şekilde gerçekleşecek. 
- Sanhok'ta Circle, kalan oyuncu sayısına ve lokasyonuna göre otomatik atacak. Bluezone'nun bekleme ve kapanma süresi yine hayatta kalan oyuncuların lokasyonlarına göre otomarik belirlenecek. Yani bu ne anlama gelmekte, her oyun bluezone kapanma hızı, değişiklik gösterebilir.
- Sanhok'ta AR, HMS ve KNT silahların spawn oranı %5 oranında arttırıldı, yani daha hızlı loot yapılıp hızlıca çatışmalara girme imkanı olan bir harita.
- Ayrıca Sanhok haritasında 8x ve 15x loot olarak çıkmayacak.
Sanhok haritasında bulunacak olan alanlar,
Cave: Burası terkedilmiş arkeolojik bir alan olarak karşımıza çıkacak olan bir sahil mağarası. Paraşütle buraya inip hızlıca lootlayarak kenarda bulunan tekne ile kaçabilirsiniz.
Ruins: Sitede yapılan açıklamada "Sadece en cesur oyuncuların bu klostrofobik odaları cesaretlendirebilecektir" ifadesi yer almakta. Buradan, Ruins'in karanlık odalardan oluşan bir yer altı şehri olduğu anlamını çıkarıyoruz ve anlaşılan Ruins'de çok kan dökülecek. Bu harabelere tepeden çakılarak üstteki pencerelerden ya da yere inerek kenardaki tünellerden girilebilecek.
Paradise Resort: Sitedeki bu bölge için "En iyi ve en lüks tatil merkezi" betimlemesi yapılmakta. Bu bölge keskin nişancılar için çapraz avlu görüşüne, av tüfeği uzmanları için heyecan dolu oda oyunlarına ve HMS silah becerilerinizi geliştirmenizi sağlayacak olan orta sınıf koridorlara sahip bir bölge. Yani tam anlamıyla bir karmaşanın yaşanacağı bölgelerden birisi. 
Training Center: Bu bölge açıkcası Erangel'in School'u, Miramar'ın del Patronu gibi desek yalan olmaz. Hızlı loot ve hızlı fightların yaşandığı bu bölge, en "iyilere karşı savaş" sloganıyla bizlere sunuluyor.
Quarry: Burası görsel olarak su basmış bir kireçtaşı ocağı, çok açık bir alandan oluşan Quarry. KNT oyunlarına müsait bir alan. Siper alabileceğiniz bir kaç ağaç ve ufak tepecik dışında alabildiğine açık bir oyun alanı.
Docks: Sanhok haritasının Güneydoğu kesiminde kalan bu bölge, terkedilmiş kargo gemilerinden oluşuyor. 
Roads: ve sitede belirtilen son bölge olan Roads, klasik bir yerleşim alanı olarak karşımıza çıkıyor. Şehrin giriş ve çıkışları tutulduğu takdirde bir çok oyuncuyu saf dışı bırakma şansınız var bu yollarda. 
Performance
-Performansı arttırmak için bir çok nesnede optimizasyon işlemi yapıldı. Karakter modelleri, araçlar ve silahlarda optimizasyon işlemi gerçekleştirildi.
Yeni Silah: QBZ
Sanhok haritasına özel bir silah, 30 adet 5.56 mermi ile kullanılıyor. Uzatılmış şarjör ile mermi sayınıza 40'a yükseltebiliyorsunuz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere SCAR-L'in yerine geliyor. 

Haritalar ve Bekleme Ekranı:  Yeni harita ekranı 2 seçenekten oluşuyor, Battle Royale (Erangel ve Miramar) ve Mini Royale (Sanhok) olarak iki seçenek halinde tercih edilebilecek.

-Oyun ana ekranında, arkadaş ekleme ekranın ve daha bir çok ufak detaylarda iyileştirmeler ve kolaylıklar getirildi.

-En önemli sorunlardan biri olan uçak ses seviyesi azaltıldı. 

-Oyun içerisindeki nehir, okyanus gibi su seslerinin sesi azaltıldı. 
-Tüm silahların sesleri daha iyi kalite için yeniden seslendirildi.
-BP ile alınan kutuların drop rate'i attırıldı.
-Mermilerin duvara ya da suya çarmasıyla oluşan efektler tekrar düzenlendi. Suya düşen mermilerin oluşturduğu sıçrama etkisi daha gerçekçi hale getirildi.
Bug Düzenlemeleri:
-Erangel ve Miramar'da karakterlerin sıkıştığı belli bölgelerdeki buglar düzeltildi, hareketleri engelleyen bazı nesneler oyundan kaldırıldı.
-Adrenalin şırıngası kullanımında, kullanım sesinin kullanım görselinden daha uzun olma sorunu düzeltildi.
-Miramar'da bulunan hızlı Araç Mirado'nun el bombasından zarar görmemesine sebep olan sorun düzeltildi.
-Araç içindeki oyuncuların silahlar kavgalarda zarar görmemesiyle ilgili sorun düzletildi, yani buradan anladığımız araç içi yumruklaşma olacağı.

Kaynak: Skorer
22 Haziran 2018 Cuma 13:00
YORUMLAR

Son Dakika