Rektör Akgündüz'den Elçi Yorumu: Su Testisi Su Yolunda Kırılır

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz, Diyarbakır'da öldürülen Baro Başkanı Tahir Elçi hakkında, 'Su testisi su yolunda kırılır' ifadelerini kullandı.

Gezi eylemlerini 'dinsizler, sarhoşlar ve Ermenilerin' düzenlendiğini açıklayan, karma yurtları haklı görenlerin ise 'veled-i zina toplumunu' savunanlar olduğunu öne süren Totterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz, bu kez Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili yorum yaptı. Akgündüz Elçi hakkında "Su testisi su yolunda kırılır." dedi.

Hollanda'DA BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Akgündüz'ün, daha önceki nefret içerikli açıklamaları nedeniyle Liberal Sağ Parti (VVD) ile İşçi Partisi (PvdA), Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) ve Özgürlük Partisi (PVV) soru önergesi vermiş, Hollanda'da bu durum büyük tepki çekmişti.

"BİR ERKEK BİR KARISINI DÖVEBİLİR"

Başbakan Yardımcısı Lodewijk Ascher'in yanıtlaması istenen soru önergelerinde, Prof. Akgündüz'ün, recm yani taşlayarak öldürmeyi, "İslam'ın içinde geçerli bir ceza" olarak açıkladığı ve "bir erkek karısını dövebilir" dediği de dile getirilmişti.28 Kasım 2015 Cumartesi 22:00

Ahmet Akgündüz, Diyarbakır, Tahir Elçi, Medya, Politika, Güncel