Rektör Özcan, Lys Sınavı Öncesinde Kampus İçerisinde İnşaatları Durdurdu

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, LYS sınavından dolayı öğrencilerin rahatsız olmamaları için kampus içerisinde inşaatlardaki çalışmaları durdurdu.

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, LYS sınavından dolayı öğrencilerin rahatsız olmamaları için kampus içerisinde inşaatlardaki çalışmaları durdurdu.
Rektör Özcan, öğrencilerin, dikkatlerinin dağılmaması ve gürültü olmaması için böyle bir karar aldığını belirtti.
6 binada yaklaşık 270 personelin görev aldığını ifade eden Prof. Dr. Sami Özcan, "Bunun birincisi YGS dediğimiz Nisan ayında yapılmıştı. Yüksek Öğretime Giriş Sınavı, şimdi de Lisans Yerleştirme Sınavı yapılıyor. Üniversitemizde 6 binada yaklaşık 270 personelin görev aldığı bir sınav gerçekleştirilmekte. Bugün saat 10.00 itibariyle LYS 4 dediğimiz Sosyal Bilgiler Sınavı yapılıyor. İnşallah Pazar günü de matematik sınavı yapılacak. Ben buradan sınava giren tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum" dedi.
"Kampus içerisindeki inşaatları durdurdu"
Öğrencilerin hayatlarıyla oynanmasını müsaade etmesinin söz konusu olmayacağını belirten Özcan, bundan dolayı böyle bir karar alarak inşaatları bugün ve yarın sınav sonrasına kadar durdurduğunu söyledi.
Özcan, "Tabi gördüğünüz gibi çok sakin, huzur ve sükunet içerisinde bir sınav gerçekleştiriyoruz. Üniversitemiz içerisinde inşaatlarımız vardı. Bugün itibariyle öğrencilerimizin dikkatleri dağılmasın diye durdurduk. Gürültü olmaması için bütün tedbirlerimizi aldık, durdurduk. Çok sakin sessiz öğrencilerimiz rahatsız olmadan, dikkatleri dağılmadın sınavlarına girdiler. Çünkü bu gençlerimizin geleceği ile ilgilidir. Bir defa giriyorlar. Tamam belki seneye de var. Ama çoğu bu sene mezun olan öğrencilerimiz bunlar. O yüzden bunların hayatıyla hiç kimsenin oynamaya hakkı yok" diye konuştu. - KARS

Kaynak: İHA

10 Haziran 2017 Cumartesi 12:31

Kars, Sami Özcan, Yerel