Rektörlük Makamını Yurdagül Çalapverdi Devraldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörlük makamına Seyrantepe İMKB Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Yurdagül Çalapverdi oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörlük makamına Seyrantepe İMKB Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yurdagül Çalapverdi oturdu.

Seyrantepe İMKB Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yurdagül Çalapverdi, CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık'ın il dışında olması nedeniyle Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz'ın makamını devraldı.

Okul Müdürü Vedat Sever, program öncesinde Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz'a okulları hakkında bilgi vererek, hazırladıkları dosyayı takdim etti.

Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, CÜ'nün 39 yıllık bir üniversite olduğunu ve Sivas ile Türkiye'ye önemli katkılar sağladığına değinerek, "Biz Sivas'ın büyük bir ailesiyiz. Üniversitemizi daha ileriye taşımak için daha fazla çalışmak zorundayız." dedi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz makamını Seyrantepe İMKB Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yurdagül Çalapverdi'ye devretti. Rektör Çalapverdi, burada yaptığı açıklamada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve TBMM'nin açılışının 93'üncü yıldönümü kutladı. Atatürkçü, bilinçli, çağdaş, demokrat ve insan haklarına saygılı, sosyal hassasiyetlere duyarlı bir gençlik yetiştirmek için çalışacağını dile getiren Rektör Çalapverdi, "Üniversitemiz hepimizin. Biz, Sivas'la etle tırnak gibiyiz. Yinede uzaklık ile ilgili olumsuz bir kanaat oluşmuşsa onu da yıkmak için ne gerekli ise biz bu adımları atarız. Zaten Eğitimde İşbirliği Protokolü de bunun bir ayağıdır" dedi.

Program sonunda Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Yurdagül Çalapverdi, Merve Çalapverdi ve Onur Divrik'e çeşitli hediyeler verdi. - SİVAS

Kaynak: İHA

22 Nisan 2013 Pazartesi 18:07

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, 23 Nisan, Çalapverdi, Yerel