Rize Kurtulmuş Millet Gibi Düşünmeyenler Cumhurbaşkanı Olamayacak

Kurtulmuş Millet gibi düşünmeyenler Cumhurbaşkanı olamayacakAK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, millet gibi düşünmeyenlerin cumhurbaşkanı olamayacağını belirterek Size benzeyen kimse o Cumhurbaşkanı olacak dedi.

Kurtulmuş Millet gibi düşünmeyenler Cumhurbaşkanı olamayacak
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, millet gibi düşünmeyenlerin cumhurbaşkanı olamayacağını belirterek Size benzeyen kimse o Cumhurbaşkanı olacak dedi.
Rize'de,Yenişehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşan Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ak Parti'nin reformlar partisi olduğunu belirterek en büyük reformun cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçiş olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde büyük olaylar olduğunu ifade eden Kurtulmuş, Bütün hepsini geride bırakalım, 2007 yılında yapılan seçimlerde Ak Parti'nin çoğunluğuna rağmen mecliste cumhurbaşkanı seçtirmediler. Niçin Çünkü bu millet; 'bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adamlardı' onların zihniyetinde. Bu millet cumhurbaşkanını seçmeye layık bir millet değildi. Kim seçerdi cumhurbaşkanını Kapalı kapılar ardında, Türkiye'yi yönettiğini zanneden bir avuç azınlık. Kimin cumhurbaşkanı olacağına karar veriyor. 2007'de büyük bir kriz ortaya çıktı. O krizin sonunda Allah'a çok şükür, kötü komşu milleti ev sahibi yaptı. Millet cumhurbaşkanını kendisi seçmeye karar verdi ve kendisine benzeyen birisini içinden çıkan birisini, Recep Tayyip Erdoğan'ı seçti dedi.
Millet gibi düşünmeyenlerin cumhurbaşkanı olamayacağını söyleyen Kurtulmuş, Milletin çarşısından, pazarından geçmeyen, milletin camisiyle mescidiyle işi olmayan, milletin tarihiyle kökleriyle irtibatı olmayan, milletin düşünde horon etmeyen, halay çekmeyen, cenazesinde ağıt yakmayan, velhasıl millet gibi olmayan milet gibi düşünmeyen, millet gibi inanmayan hiç kimse cumhurbaşkanı olamayacak. Size benzeyen kimse o cumhurbaşkanı olacak diye konuştu.
Kurtulmuş, partisinin Rize belediye başkan adaylarını açıkaldı. Buna göre; Ardeşen'de Avni Kahya, Fındıklı'da Mustafa Zorlu, Pazar'da Ahmet Basa, Hemşin'de Halim Kazım Bekar, Çayeli'nde Mustafa Baltacı, Güneysu'da Rıfat Özer, Derepazarı'nda Ahmet Yıldız, İyidere'de Saffet Mete, Kalkandere'de Kenan Yıldırım, İkizdere'de Ali Fuat Yıldırım, Çamlıhemşin'de Osman Haşimoğlu, Kendirli'de Alaattin Serdar, Salarha'da Hasan Kara, Muradiye'de Musa Süreyya Balcı, Tunca'da Ahmet Naci Aytemiz ve Madenli'de Necip Yazıcı aday olarak gösterildi.
Rize Belediye Başkanlığı için daha önce Rahmi Metin'in ismi açıklanmıştı.

Kaynak: DHA

19 Ocak 2019 Cumartesi 16:52

belediye başkan adayı, Numan Kurtulmuş, Rize, Cumhurbaşkanı, Güncel