Fenerbahçe'de Robin van Persie Takımdan Ayrılmak İstiyor

Fenerbahçe'nin yıldızı Robin van Persie'nin, Sarı-Lacivertli ekipten ayrılmak istediği ancak kendisini transfer edecek kulüp bulamadığı ortaya çıktı.

Sezon başından bu yana ağrıları olduğunu öne sürerek birçok antrenmana çıkmayan Robin van Persie'nin geleceği yavaş yavaş şekilleniyor. Takımdan ayrılmayı isteyen ancak şu ana kadar kendisine kulüp bulamayan Hollandalı yıldız, Nisan ayından bu yana süren takım arayışlarında hedefine ulaşamadı.
Robin Van Persie için özellikle Çin piyasasının şimdilik kapandığı öğrenildi. Çin'de yaz aylarında çok fazla transfer yapılmaması, takımların büyük transfer hamlelerini sezon sonu olan Aralık-Ocak aylarında gerçekleştirmesi, hem yönetimin hem de Van Persie'nin bu konuda elini-kolunu bağladı.

Sparta Prag KADROSUNA ALINMADI
Birkaç Çin kulübüyle görüşen Van Persie, yönetimin talep ettiği bonservis ücretini kabul eden takım bulamadı. Avrupa'ya gitme ihtimali ise yıllık ücreti nedeniyle neredeyse imkansız gözüken Van Persie'nin devre arasına kadar takımda tutulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Fenerbahçe yönetiminin 7 milyon Euro bonservis bedeli beklediği tecrübeli oyuncu, bu dönemde daha hareketli olan Çin piyasasında şansını bir kez daha deneyebilir.

PRAG KADROSUNA ALINMADI
Sabah gazetesinin haberine göre, ağrılarının sürdüğünü öne süren Van Persie, Sparta Prag karşılaşmasının kafilesine alınmadı.

Kaynak: Sporvadisi.com

19 Temmuz 2016 Salı 03:29

Sparta Prag, İstanbul, Çin, Robin Van Persie, Spor
YORUMLAR