Robin Van Persie: Kaçıp Gidecek Adam Değilim

EURO 20162ya gidemeyen Hollanda'da Robin van Persie, 'Zor zamanlardayız ama ben kaçıp gidecek adam değilim.' açıklamasını yaptı.

Hollanda Milli Takımı'nın ve Fenerbahçe'nin yıldızı Robin Van Persie, 3-2 yenildikleri Çek Cumhuriyeti maçının ardından karşılaşmayı ve Portakallar'ın performansını değerlendirdi. Van Persie, "Zor zamanlardayız ama ben kaçıp gidecek adam değilim." açıklamasını yaptı.

MAÇA YEDEK BAŞLADI

Fenerbahçe'de yedek kalması ülkesi Hollanda'da da çok konuşulan, hatta teknik direktörü Danny Blind tarafından 90 dakika oynayacak kondisyonda olmadığı için kulübede oturtulan Robin Van Persie, dün akşam Çek Cumhuriyeti karşısında da maça kulübede başladı.

ÖNCE KENDİ KALESİNE SONRA RAKİBE GOL ATTI

Takımı maçın başında yenik duruma düşen Danny Blind ise Van persie'yi 39'da oyuna dahil etti. Maçta şanssız şekilde topu kendi ağlarına gönderen ancak takımının ikinci golünü de atan Persie, Portakallar'ın turnuva dışında kalmasına engel olamadı.

"KORKUP KAÇACAK ADAM DEĞİLİM"

Geçtiğimiz hafta, 100. milli maçına çıkmasına rağmen 88'de oyuna girmesi tartışılan, Depay'la kavga ettiği öne sürülen Uçan Hollandalı, maç sonu ise "Ben korkup kaçacak adam değilim. Kötü bir performans sergiledik ve elendik. Ama şimdi ileriye bakma zamanı. Biz futbolcular, medya ve taraftar artık bir süre elmanın çürük tarafını yemek zorunda kalacağız." açıklamasını yaptı.

"ÇOĞU ZAMAN SUSTUM"

"Pes etmek bir seçenek değil" diyen 32 yaşındaki yıldız, "Birçok şey yaşadım ve çoğu zaman sustum. Ama ben milli takımı bırakmayı düşünmüyorum. Tabii bu teknik direktörümüzün beni çağırmasına bağlı" dedi.

Kaynak: Haberler.Com

14 Ekim 2015 Çarşamba 14:29

Robin Van Persie, Çek Cumhuriyeti, Fenerbahçe, Hollanda, Spor
YORUMLAR