Rock-A Festivali Dün Gece Coşkulu Başladı

Ege'nin mavi bayraklı sahillerinden İzmir'in Foça ilçesi, Türkiye'nin tek alternatif rock festivali olma özelliğini taşıyan Rock-A Festivali'ne ev sahipliği yapıyor.'Deniz, Kum, Güneş Bu Festival Beleş' parolasıyla Foça Acar Kamping'de...

Ege'nin mavi bayraklı sahillerinden İzmir'in Foça ilçesi, Türkiye'nin tek alternatif rock festivali olma özelliğini taşıyan Rock-A Festivali'ne ev sahipliği yapıyor. 'Deniz, Kum, Güneş Bu Festival Beleş' parolasıyla Foça Acar Kamping'de gerçekleştirilen Rock-A Fest, dün gece renkli görüntülere sahne oldu.

Foça Kart Dere koyundaki Acar Kamping'te başlayan ve 5 Ağustos'a

kadar sürecek olan festivale alternatif yaşam tutkunu olan rock severler de gelmeye

başladı. Festivale Türkiye'nin dört bir yanından rockseverler akın etti. Foça'ya gelerek üç gün boyunca festival alanında konaklamak isteyen rockseverler, festival alanına binlerce çadır kurdu. Festival alanında çok geniş güvenlik önlemleri alındı. Festival alanına gelen rockseverler, güvenlik yetkilerince didik didik arandı.

Festivalin ilk akşamında rock grupları rockseveler ile

buluştu. Saat 18.00 sıralarında açılış konseri ile start alan Rock-A Fest'te, 'Sky Crawlers, Necropolis, Ambulans, Bang, Deli Gömleği, Yavuzcan Çetin & Durmayan Orkestra, Salia Balia Band (Midilli), Ters Açı, Aysu & 4. Dünya, Takatuka Band, Adrenalin, Flört, Entu, Mavi Sakal (Karapaks), Nayah Sound System, Badoboombox, Red House, Meriva, Eski Bando, Enzo Ikah, Bandista, Rainbow Box' adlı müzik gruplarının sahne performansları beğeni topladı. Konserler gece geç saatlere kadar sürdü.

Gecenin finalinde Yunanistan'ın Midilli Adası'ndan gelen Salia Balia Band sahne aldı. Birbirinden renkli görüntülerin oluştuğu konserlerde katılımcılar, adeta kendilerinden geçti. Konserler sırasında festivalin bu yılki sloganı olan, "Benim Enerjim Bana Yeter"

mesajı sık sık anons edildi.

Tam altı yıldır gönüllüler tarafından organize edilen ve dayanışmanın festivali olarak nitelendirilen organizasyonun birinci gününde denizin, güneşin ve müziğin tadını doyasıya çıkaran katılımcılar, festivalin geleneği olan çalışma ve paylaşım atölyelerindeki sosyal etkinliklerde de yer alarak keyifli saatler geçirdi.

Festival için Foça'ya gelen binlerce rocksever Foça'da esnafının yüzünü güldürdü. Katılımcıların Foça'ya gelmesiyle gıda maddesi satan işletmelerin satışlarında artış oldu.

Foça-İzmir hattında çalışan otobüs firmaları bayram etti. Yarım saatte bir gerçekleşen seferler haricinde İzmir Otogarı'ndan ek seferler yapıldı. - İZMİR

Kaynak: İHA

04 Ağustos 2012 Cumartesi 11:08

Türkiye, Ege, İzmir, Foça, Politika, Güncel