Rockçı Profesörden Öğrencilerine Konser

Yaşar Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Emre Özgen, yıl boyu eğitim verdiği öğrencilerini sahnede eğlendirmesini de bildi.

Yaşar Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Emre Özgen, yıl boyu eğitim verdiği öğrencilerini sahnede eğlendirmesini de bildi. Geçen aylarda kurduğu rock müzik gurubu 'Ancak ve Ancak' ile Yaşar Üniversitesi Bahar Şenliğinde sahne alan profesör, gençlere 'Tutkularınızdan asla vazgeçmeyin' mesajını verdi.
Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Emre Özgen, henüz üniversite öğrencisiyken ünlü şarkıcı Teoman'ın yanı sıra Pentagram gurubu ile sahne paylaşan, Surrey Üniversitesinde doktora yaparken Bob Marley'in sahibi olduğu Island Plak Şirketinden albüm teklifi alan sıra dışı bir akademisyen. Bilimde ilerlemek adına öğrencilik yıllarında aldığı tüm teklifleri reddetse de yıllar sonra hayal ettiği rock müzik gurubunu geçen aylarda kurarak İzmir'in popüler müzik mekanlarında solist olarak sahne almaya başlayan Özgen, bir hayalini daha Yaşar Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında gerçekleştirdi.
FESTİVALLERDE SAHNE ALACAK
42 yaşında profesör unvanını alarak Türkiye'nin en genç profesörlerinden biri olan Emre Özgen, söz ve müziği kendisine ait olan parçaları öğrencileri için seslendirdi. Türkçe Indie Rock türünde müzik yapan Ancak ve Ancak gurubu ile başka üniversitelerin bahar şenlikleri ve çeşitli festivallerde de sahne almaya başlayacaklarını duyuran genç profesör, "Gurubumuzla, dinamik, eğlenceli ve bir o kadar da duygusal bir tarz sunmaya çalışıyoruz. Konserlerimizde de kendi parçalarımızı seslendirmeye karar verdik. Gurubu kurduğumuzda en büyük hedefimiz ise Türkiye genelinde bir turne gerçekleştirmek ve özellikle üniversite festivallerinde sahne alabilmekti. Hedefe tek tek ulaşıyoruz. Bunu yaparken de çok büyük keyif alıyoruz." dedi.
Yaşar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofis Müdürü Levent Gaşgil, Emre Ercan ve Onur Özkara'dan oluşan ekiple bir arada olmaktan ve yıllar sonra en büyük tutkularımdan birini tekrar hayata geçirmekten dolayı çok mutlu olduğunu anlatan Özgen, "Sahnede olmak da derste olmak da inanılmaz bir deneyim" ifadelerini kullandı. - İZMİR

Kaynak: İHA

13 Mayıs 2016 Cuma 09:39

Bob Marley, Teoman, Yaşar Üniversitesi, Emre Özgen, Politika, Güncel