Rumlardan Akıncı İHA'ya büyük ilgi: Benzerini sadece 4 ülke yapabilir

Doğu Akdeniz'de doğal gaz tartışmalarının devam ettiği bir dönemde stratejik görevleri yapabilen 'Akıncı İnsansız Hava Aracı'nın tanıtımın yapılması, Rum medyasının da ilgisini çekti. Rum medyasındaki haberde, 'Akıncı'nın bir benzerini dünyada üretebilecek sadece dört ülke var' bilgisi paylaşıldı.

Rum medyası Akıncı'nın Teknofest'te tanıtılmasını gündeme taşıdı. "Türkiye, saldırı Drone'unu sergiledi" başlığını atan Rum medyası, "Akıncı'nın, F-16 gibi bir ton mühimmat taşıyabildiği ve bir benzerini dünyada üretebilecek sadece dört ülke bulunduğu" bilgisini paylaştı.

GÖKYÜZÜNDE TÜRK MARKASI

Akıncı İnsansız Hava Aracı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'ın ekibinin ürettiğine işaret edilen haberde; "Akıncı, hem tespit, hem de hedef imha işlemini gerçekleştirebilecek güçte" ifadelerine yer verildi.

Büyük bir teknoloji olduğu belirtilen Akıncı'nın, 40 bin feet yükseklikte uçabildiği kaydedilen haberde; "gökyüzünün Türk markasıyla donatıldığına" vurgu yapıldı.

Rumlardan Akıncı İHA'ya büyük ilgi: Benzerini sadece 4 ülke yapabilir - Son Dakika
Erdoğan: Akademisyenlerden çalışmalarını Türkiye'de sürdürmek için müthiş bir talep var Erdoğan: Akademisyenlerden çalışmalarını Türkiye'de sürdürmek için müthiş bir talep varSolo Türk'ün TEKNOFEST'te yaptığı gösteri uçuşu, izleyenlerin nefesini kesti Solo Türk'ün TEKNOFEST'te yaptığı gösteri uçuşu, izleyenlerin nefesini kestiBMC'nin yerli pikabını test eden Erdoğan ile yetkilinin diyaloğu güldürdü BMC'nin yerli pikabını test eden Erdoğan ile yetkilinin diyaloğu güldürdü

Kaynak: DHA

21 Eylül 2019 Cumartesi 17:28

İnsansız Hava Aracı, Türkiye, Dünya, Ekonomi, Güncel