Rusya'da koronavirüse karşı evlenme ve boşanma yasaklanacak

Rusya Adalet Bakanlığı, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için ülkede 1 Haziran'a kadar nikah işlemlerini ve boşanma davalarını yasaklamaya hazırlanıyor.

Ülkeler, koronavirüse karşı her geçen gün aldıkları önlemleri sıklaştırırken Rusya'dan bu konuda farklı bir yasak haberi geldi.

1 HAZİRAN'A KADAR KİMSE EVLENEMEYECEK BOŞANAMAYACAK

Rusya Adalet Bakanlığı, ülkede yüksek oranda artış gösteren koronavirüse karşı önlemleri arttırmaya karar verdi. Bakanlık basın servisinden yapılan açıklamada ülke genelinde yapılacak olan nikahların ve boşanma davalarının 1 Haziran tarihine kadar durdurulması konusunda çalışma başlatıldığı duyuruldu. Öte yandan, bakanlık cezaevlerinde salgının yayılmasını önlemek amacıyla yeni tutukluların Kapotnya bölgesindeki bir hapishaneye gönderilmeye başlandığını, cezaevine gönderilen mahkumların 14 gün boyunca gözetim altında tutulacağını belirtildi.

RUSYA'DA SON DURUM

Rusya Koronavirüs Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 500 kişide daha korona virüs tespit edilmesi sonucu ülkedeki toplam vaka sayısının 2 bin 337'ye yükseldiği belirtildi. Açıklamada, ülke genelinde 73 bölgede vaka görüldüğü belirtilirken, 55 kişinin daha taburcu edilmesi sonucu iyileşen vaka sayısının 121'e ulaştığı kaydedildi. Şu ana kadar korona virüs nedeniyle toplam 17 kişinin öldüğü ülkenin başkenti Moskova, en çok vaka kaydedilen kent oldu. Moskova'da enfekte olan kişi sayısı 387'ye Petersburg'da ise 48'e yükseldi.

KURALLARA UYMAYANA CEZA YASALAŞTI

Moskova başta olmak üzere birçok bölgede sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamalara yönelik yasal çalışmalar tamamlandı. Rus parlamentosu Duma'da milletvekillerinin oyuyla kurallara uymayanların 300 bin ruble para cezasına çarptırılmasına karar verildi. Rusya Eğitim Bakanlığı ise lise ve üniversite sınavlarının ertelendiğini, sınav tarihlerinin daha sonra açıklanacağını duyurdu.

Rusya'da koronavirüse karşı evlenme ve boşanma yasaklanacak - Son Dakika Dünya
Putin'den koronavirüse karşı alınan aşırı tedbirleri destek: Sonradan pişman olmaktan iyidir

Putin'den koronavirüse karşı alınan aşırı tedbirleri destek: Sonradan pişman olmaktan iyidir

Moskova'da koronavirüs hastanesinde solunum cihazına bağlı hastaların yüzde 40'ı 40 yaşın altında

Moskova'da koronavirüs hastanesinde solunum cihazına bağlı hastaların yüzde 40'ı 40 yaşın altında

Trump, Rusya'nın gönderdiği bir uçak dolusu malzemeyi 'harika' olarak yorumladı

Trump, Rusya'nın gönderdiği bir uçak dolusu malzemeyi 'harika' olarak yorumladı

Kaynak: İHA
31 Mart 2020 Salı 14:46
YORUMLAR (3)
  • Abdulrahmankovasiloşimanovski : Ahahahahah şeytana uyma vakti o zaman gizli gizli yeni babyler geliyoreeee
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Avrupa bizi kıskanıyor : Amerika 2 trilyon Almanya 750 milyar Kanada 500 milyar İngiltere 200 milyar Türkiye İBAN))
    Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
  • Mustafa Kemal : Ağlanacak halimize gülüyoruz işte ne yazık ki keşke benim vatandaşım da elin Suriyelisi kadar değer görse ama vatandaşa bile vatandaş sahip çıkıyor :
    2 0 Yayından Kaldır

Son Dakika