S-400'lerin teslimatına ilişkin hükümetten ilk açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, S-400 sistemi teslimatına ilişkin sürecin seyrinde devam ettiğini belirterek, 'Herhangi bir sıkıntı yok. Süreç bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecek.' dedi.

Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanması amacıyla Rusya'dan tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin malzemelerinin Türkiye'ye teslimatı başladı. Teslimata ilişkin hükümetten ilk açıklama Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşoğlu, S-400 teslimatına ilişkin sürecin sağlıklı bir şekilde devam edeceğini söyledi.

"HERHANGİ BİR SIKINTI YOK"

Çavuşoğlu, İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis ile heyetlerarası ve ikili görüşmelerinin ardından Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'nda ortak basın toplantısı düzenledi. S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikaline ilişkin bir soruya Çavuşoğlu, şu yanıtı verdi:

"S-400 anlaşması bitmiş bir anlaşma ve süreç seyrinde devam ediyor. Biz bu işleri koordine ediyoruz. Uçak izni olsun, gelecek personel izni olsun, bu konularla ilgili süreçler de devam ediyor. Zaten Milli Savunma Bakanlığımız da gerekli açıklamayı yaptı. Herhangi bir sıkıntı yok. Süreç bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecek."

S-400'lerin teslimatına ilişkin hükümetten ilk açıklama
S-400'lerin malzemeleri Ankara'ya gelmeye başladı S-400'lerin malzemeleri Ankara'ya gelmeye başladıS-400'ler Türkiye'ye böyle getirildi! İşte ilk görüntüler S-400'ler Türkiye'ye böyle getirildi! İşte ilk görüntülerS-400 nedir, özellikleri nelerdir? S-400 menzili ne kadar? S-400 nedir, özellikleri nelerdir? S-400 menzili ne kadar?Dünya basını S-400'ün Türkiye'ye gelişini böyle duyurdu Dünya basını S-400'ün Türkiye'ye gelişini böyle duyurdu
12 Temmuz 2019 Cuma 12:06

Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya, Ekonomi, Güncel