Saadet Partisi'nin Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ahmet Faruk Ünsal Kimdir?

SP'den 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Adıyaman Belediye Başkan adayı olan Ahmet Faruk Ünsal kimdir? kaç yaşındadır? Nerelidir?

SP'nin Adıyaman Belediye Başkan adayı Ahmet Faruk Ünsal oldu. Peki, SP'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Adıyaman Belediye Başkan adayı olan Ahmet Faruk Ünsal kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Hayatı ve kariyeri hakkında tüm merak edilenler haberimizde...

Ahmet Faruk Ünsal KİMDİR?

Ahmet Faruk Ünsal, 1963 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. Ünsal'ın babası Milli Selamet Partisi'nden (MSP) 15. ve 16. dönem Adıyaman milletvekilliği yapmış olan Abdurrahman Ünsal'dır. Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ahmet Faruk Ünsal, TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.'de (TAİ) makine mühendisi olarak görev yaptı. 2002 seçimlerinde AK Parti'den 22. dönem Adıyaman Milletvekili seçildi. İHH İnsani Yardım Vakfı'nın mütevelli heyetinde bir süre bulunan Ünsal, MAZLUMDER'in genel başkanlığı görevini de yürüttü. 24 Haziran 2018 milletvekili genel seçimlerinde Saadet Partisi'nin 27. Dönem Gaziantep Milletvekili adayı oldu. Ahmet Faruk Ünsal, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde SP Adıyaman Belediye Başkan Adayı oldu.

16 Ocak 2019 Çarşamba 15:11

belediye başkan adayı, Ahmet Faruk Ünsal, Adıyaman, Politika