Sabahkahvesi: Bugün Başlarken Bilmeniz Gerekenler – 05.04.2016

Tedavi edilemeyecek hastalık yoktur, iyileşmeye niyeti olmayan hastalar vardır.

Tedavi edilemeyecek hastalık yoktur, iyileşmeye niyeti olmayan hastalar vardır. İbni Sina
GÜNÜN FOTOĞRAFI 


Öncesi ve sonrasıyla Sur! Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 103 gün süren operasyon ve çatışmalardan sonra, ilçede meydana gelen tahribat, öncesi ve sonrası havadan çekilen fotoğrafların karşılaştırılmasıyla bir kez daha ortaya çıktı. Korkunç bir değişim sözkonusu:
ERTUĞRUL ÖZKÖK'ÜN LİSTESİNDEN GÜNÜN ŞARKISI
Sam Feldt-Been A While öğesini dinlemek için aşağıdaki bağlantıya tıkla:

GÜNÜN HABERLERİ

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök günün haberlerini sizin için seçti:
1) Hürriyet Ekonomi, dün tüm dünyada şok etkisi yaratan Panama Belgeleri'nin perde arkasını, rakamlar ve soru cevaplarla açıklıyor. En kilit sorulardan biri ise şu: "Ülke yöneten bir siyasetçi neden offshore hesaba ihtiyaç duyar?":  
Panama'nın perde arkası: Hangi liderlerin hesabı bulunuyor


2) Bombalı saldırılar ve bu saldırılarla ilgili uyarılar art arda gelerek hepimizi tedirgin ederken "wanted"li günlerimiz de başladı. İçişleri Bakanlığı 5'i kadın 23 IŞİD'li terörist için toplam 42 milyon lira ödül koydu. Yenilenen ödül listesindekilerin sansasyonel eylem peşinde olduğu belirtiliyor:  
Bakanlık 23 IŞİD'liye ödül koydu: 42 milyon TL


3) Dünyanın en zeki insanı olarak gösterilen fizikçi ve fütürist Michio Kaku, Nuran Çakmakçı'ya çok acayip şeyler anlatmış: "Geleceğin en büyük üniversitesi icloud olacak… Öğrenciler gözlerini kırptıklarında sınırsız bilgiye ulaşacak… Tümör literatürden silinecek ve daha neler neler, müthiş:  
'Bilimin pop starı'ndan eğitim öngörüsü: Altüst olacak


GÜNÜN KÖŞE YAZILARI
1) Dün okuduğunuz "NASA kim oluyor?" haberi üzerine bir Kanat Atkaya yazısı: "Bir Göktürk tüm NASA'ya bedeldir!" Anladınız siz onu:
Bir Göktürk tüm NASA'ya bedeldir


2) Ayşe Arman'dan tüm anne babaların dikkatle okuması gereken bir yazı: "Çocuğunuzu cinsel istismardan korumanın yolları." Çok ihtiyacımız var, çünkü son 5 yılda çocuğa cinsel istismar, öyle böyle değil, yüzde 50 oranında artmış:
Dikkat! Bu yazıyı bütün anneler babalar okusun!


3) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD gezisine eşlik eden gazetecilerden biri olan Verda Özer, gezinin bilinmeyenlerini aktarıyor:
ABD'de Kapalı Kapılar Ardında Ne Konuşuldu?


LATİF DEMİRCİ ÇİZİYOR
BUGÜN NELER OLACAK
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ı, ardından Avukatlar Günü dolayısıyla avukatları kabul edecek.
-Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başkent Öğretmenevi'nde "Google For Education" protokol imza töreni ve "Google Üniversite Seçimim" platformu tanıtımında yer alacak.
-TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu kurulmasına dair kanun tasarısının görüşmelerine devam edilecek.
-Adalet Komisyonu'nda Bilirkişi Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine başlanacak.
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Microsoft Ankara Zirvesi'ne katılacak, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Ödül Töreni'nde yer alacak.
-TÜİK, 2014-2015 dönemine ilişkin bitkisel ürün denge tablolarını açıklayacak.
-KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya sunacak.
-Sadri Alışık, doğumunun 91. yılında mezarı başında, oğlu Kerem Alışık ve sanatçı dostları tarafından anılacak.
-UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finali, oynanacak iki maçla başlayacak. Bayern Münih-Benfica ve Barcelona-Atletico Madrid karşılaşmaları yapılacak.
SABAH SAATLERİNDE PİYASALAR 
HAVA TAHMİNİ

Kaynak: Hürriyet

05 Nisan 2016 Salı 02:22

Hürriyet, Ertuğrul Özkök, Diyarbakır, İbni Sina, Ekonomi