Şahinbey, Ölümünün 94. Yılında Anıldı

Gaziantep savunmasında şehit olan Şahinbey'in ölümünün 94. yıl dönümünde Şahinbey Anıt Mezarı'nda anma programı düzenlendi.

Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, "Bize Kur'an-ın izinde, sünnetin izinde, Alilerin, Hasanların ve Hüseyinleri izinde Muhammedlerin izinden gitmek yakışır" dedi.

Gaziantep savunmasında şehit olan Şahinbey'in ölümünün 94. yıldönümünde Şahinbey Anıt Mezarı'nda anma programı düzenlendi. Kaymakam, Turan, törende, Vali Erdal Ata'nın 3 yıldır Şahinbeylerin emrinde; gelişmiş kentte rekorlar kıran Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey'in izinden giden yeni Mehmetlerle bir ve beraber çalışırken yan yana omuz omuza olmanın yakıştığını belirtti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da bugün savaş olsa gençlerin arasından Şahinbey, Karayılan, Özdemir beylerin yine çıkacağından emin olduğunu belirtti.

Tahmazoğlu, "Şuan da yürütülen mücadele, bu savaş ekonomik anlamda yürütülüyor tüm dünyada. Kültürel, teknollojik anlamda yürütülüyor. Onun için bu alandaki mücadelemizi hep birlikte götürmemiz gerekiyor" dedi.

Törende öğrenciler tarafından Şahinbey'in hayatı ve Antep savunmasındaki savaşlarını konu edinen orotoryo seslendirildi, öğrenciler şiirler seslendirdi.

Törene, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, resmi kurum müdürleri, öğrenci ve davetliler katıldı. - Gaziantep

Kaynak: AA

28 Mart 2014 Cuma 17:08

Uğur Turan, Erdal Ata, Şahinbey, Yerel