Şahinkaya'dan Uluslararası Festival!

Şahinkaya II. Uluslararası Gençlik ve Kültür Festivali'nin bu yılki misafirleri olan yabancı halk dansları ekipleri Academy 1418 Kampüsü'nde renkli bir seremoniyle karşılandı.

Şahinkaya Eğitim Kurumları'nın bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği Uluslararası Gençlik ve Kültür Festivali kapsamında Polonya, Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya, Azerbaycan, Romanya ve Arnavutluk'tan gelen 170 dansçı Academy 1418 kampüsünde kültür buluşmasına ev sahipliği yaptı.

Yedi farklı ülkeden 200'ü aşkın yönetici ve dansçısının bir araya geldiği seremonide, yabancı dansçıları evlerinde ağırlayacak olan Şahinkayalı öğrencilerle misafirlerin tanışma heyecanları görülmeye değerdi. Halk dansları ekiplerinin temsilcileri, karşılama programının ardından Şahinkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Şahinkaya, Festival Yöneticileri Hakan İdin, Cenk Azkeskin ve Miray Tanrıöver eşliğinde protokol ziyaretlerinde bulundular. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz ile Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i ziyaret eden yabancı halk dansları yöneticileri ve dansçıları, kendilerini en güzel şekilde ağırlayan Rektör Prof. Dr. Kılavuz ile Başkan Erdem'e yöresel hediyeler takdim ettiler.

2020'DE HEDEF 20 ÜLKE!

Oğuzhan Şahinkaya, ziyaretlerde, bu yıl 7 ülkeden 170 dansçının katıldığı festivali önümüzdeki yıl 20 ülkeye çıkartarak Bursa çapında dev bir festival yapacaklarını ifade etti. Bursa Altın Karagöz Halk Oyunları Festivali'nin ardından Şahinkaya Uluslararası Gençlik ve Kültür Festivali ile şehrimizin en büyük halk dansları festivalini yapmayı hedeflediklerini açıkladı.

Kaynak: Bültenler

16 Mayıs 2019 Perşembe 16:43

Güncel