İlginç Bir Yöntemle Araçları Soyan Hırsızın 'Ben Kaliteli Hırsızım' Sözleri Şok Etti

Şanlıurfa'da araçlara taş atarak şoförleri peşinden koşturan, o sırada arabayı soyan hırsız yakalanınca 'Ben kaliteli hırsızım, Allah beni ıslah etsin' sözleri şaşırttı.

Şanlıurfa'da sahte kimlikle yakalanan hırsız, "Ben kaliteli hırsızım dayı, senin sonun var ya kanser, verem. Allah bilir. Pişman değilim ha. Allah beni ıslah etsin. Ne bileyim. İnşallah içeride namaz kılacağım" diye konuştu.

ARKADAŞI ARACA TAŞ ATIP OYALAYINCA O SOYUYOR

Aksaray'da taş atarak oyalama yöntemiyle gerçekleştirilen hırsızlık suçundan aranan Abbas A, bu kez ortaya Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yakalandı. Abbas A.'nın arkadaşı olduğu öğrenilen Fırat A. ise Gaziantep'in Nizip ilçesindeki hırsızlık girişiminde yakayı ele vermişti.

SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI

Edinilen bilgiye göre, Viranşehir ilçesi Kale Mahallesi'nde bir bankadan 80 bin TL çeken İbrahim D., Abbas A. ve arkadaşı tarafından takibe alındı. Abbas A.'nın arkadaşı araca taş atarak kaçmaya başlayınca İbrahim D. şahsın peşinden koşmaya başladı. Bu esnada, Abbas A. aracı ve içerisindeki parayı çalmak için harekete geçti. Olayı fark eden vatandaşlar polise ihbarda bulundu.

BİRÇOK SABIKASI VAR

Viranşehir Asayiş Şubesi ekipleri, kısa sürede olay yerine geldi. Abbas A.'yı suçüstü yakalayan ekipler, yaptıkları incelemede şahsın üzerinde A.D. adına sahte kimlik ele geçirdi. Ekipler, şahsın Akasaray'da çeşitli hırsızlık suçlarından arandığını ve bir çok sabıkasının bulunduğunu belirledi. Abbas A. sorgusunun tamamlanmasının ardından sevk edildiği Viranşehir Adliyesinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"BEN KALİTELİ HIRSIZIM DAYI"

Abbas A. cezaevine götürülürken, "Ben kaliteli hırsızım dayı, senin sonun var ya kanser verem" dedi.

"PİŞMAN DEĞİLİM HA"

Kameranın açık olduğunu öğrenen Abbas A, "O zaman herkesi seviyorum. Dayı seni de seviyorum. Uzun zaman dışarıda olmayacağım, içeride kalacağım. Böyle nasipmiş" dedi.

"ALLAH BENİ ISLAH ETSİN, NAMAZ KILACAĞIM"

Önce pişman olduğunu belirten Abbas A, sonrasında ise "Allah bilir. Valla hastalık olmuş. Pişman değilim ha. Allah beni ıslah etsin. Ne bileyim. İnşallah içeride namaz kılacağım" diye konuştu.

Abbas A, polis aracı ile işlemleri için önce emniyete ardından ise cezaevine götürüldü.

İlginç Bir Yöntemle Araçları Soyan Hırsızın 'Ben Kaliteli Hırsızım' Sözleri Şok Etti - Son Dakika

Kaynak: İHA

15 Şubat 2018 Perşembe 14:47

Viranşehir, Şanlıurfa, Aksaray, 3. Sayfa, Komik - İlginç
YORUMLAR