SAMSUN Trafikte bayram tedbirleri uygulamasına başlandı

Trafikte bayram tedbirleri uygulamasına başlandıSAMSUN'da yaklaşan Kurban Bayramı tatili önceki trafik polis ekipleri denetim ve kontrollerini artırdı.

Trafikte bayram tedbirleri uygulamasına başlandı
SAMSUN'da yaklaşan Kurban Bayramı tatili önceki trafik polis ekipleri denetim ve kontrollerini artırdı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Mustafa Akar, sürücülere uyarılarda bulunarak, "Sürcülerimizi özellikle mola vermeleri konusunda uyarıyoruz. Lütfen her 2 saat yolculuktan sonra 15'er dakikalık molalar versinler" dedi.
Türkiye genelinde başlatılan trafikte 'Bayram tedbirleri' uygulaması kapsamı ve yaklaşan Kurban Bayramı tatili nedeniyle Samsun Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, sorumluluk sahalarındaki personel sayısını artırıp trafiğin yoğun olduğu yerlerde ehliyet kemeri, kırmızı ışık, hız ihlali gibi denetimlerini yoğunlaştırdı. Uygulama hakkında bilgi veren Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Mustafa Akar, "Bayram dolayısıyla yoğunlaşan trafik sebebiyle vatandaşlarımızı özellikle mola vermeleri konusunda uyarıyoruz. Lütfen her 2 saat yolculuktan sonra 15'er dakikalık molalar versinler. Araçlarına bindiklerinde ise, emniyet kemeri, hız kuralları, yakın takip, şerit ihlali gibi konulara dikkat etmelerini öneriyoruz" dedi.
'EMNİYET KEMERİNDE HASSAS DURUMDAYIZ'
Önceliğin emniyet kemeri kullanımı olduğunu belirten Akar, "Geçen yıl bayram döneminde 2 ölümlü kaza ve 225 yaralı mevcuttu. İnşallah bu yıl aldığımız geniş çaplı önlemler neticesinde bu sayıları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Kurban Bayramı'nda emniyet kemeri konusunda oldukça hassas durumdayız. Vatandaşları da bu konuda hassas davranmaya ve hem kendilerini hem de trafiği tehlikeye düşürmeden yolculuklarına devam etmeleri konusunda uyarıyoruz" diye konuştu.
Bu arada bayram tedbirleri uygulaması kapsamında kent genelinde; 422 polis memuru, 82 jandarma personeli, 29 jandarma trafik ekibi, 63 trafik polis ekibi ve 6 radar aracı görev yapacak.

SAMSUN Trafikte bayram tedbirleri uygulamasına başlandı - Son Dakika

Kaynak: DHA

09 Ağustos 2019 Cuma 17:44

Kurban Bayramı, Samsun, Polis, Güncel