Sanatçılar Münir Özkul'u Son Yolculuğunda Yalnız Bırakmadı

Sanatçılar Münir Özkul'u son yolculuğunda yalnız bırakmadı Türk sinemasının usta oyuncusu Münir Özkul son yolculuğuna uğurlandıİSTANBUL - Yeşilçam'ın usta oyuncusu Münir Özkul, Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Sanatçılar Münir Özkul'u son yolculuğunda yalnız bırakmadı
Türk sinemasının usta oyuncusu Münir Özkul son yolculuğuna uğurlandı
İSTANBUL - Yeşilçam'ın usta oyuncusu Münir Özkul, Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Sanatçılar, Usta oyuncuyu son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla 93 yaşında hayatını kaybeden Türk sinemasının usta ismi Münir Özkul için Teşvikiye Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Başbakan'ın yanı sıra;usta oyuncunun ailesi, oyuncu Demet Akbağ, Yönetmen Hamdi Alkan, Yönetmen Haldun Dormen, Nuri Alço ve çok sayıda seveni katıldı. Usta oyuncunun yakınları ve sevenleri tabutu başında dua ederek gözyaşı döktü.Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Özkul için sevenlerinden helallik alındı. Ünlü oyuncunun naaşı, sevenlerinin omuzlarında Bakırköy mezarlığına götürülmek üzere cenaze aracına taşındı.
Cenaze törenine katılan ünlü oyuncu Demet Akbağ,"Acı bir kayıp, hakikaten iyilik azalıyor. Son zamanlar da yine hep iyi insanları kaybediyoruz. Bir usta daha gitti. Sevgili Aydın Boysanı'da kaybettik. Üst üste oldu ikisi de. Münir usta ile aynı sahnede 2 oyunda oynadığım için kendimi şanslı saya biliyorum. Tek avuntum bu. Hem onu izleyip hem onunla aynı sahnede olabilen şanslı insanlardan biriyim. Bütün ülkemizin başı sağ olsun" dedi.
"Çok eksildik bir devir kapandı"
"Çok eksildik bir devir kapandı" diyen Hamdi Alkan," Çok eksiliyoruz, çok yalnız kalıyoruz. Filmlerinde yaşayacak ama işte Münir Özkul gibileri de gelmiyor. Çok özel bir insandı. Sadece sinemadan değil sanattan çok iyi anlardı. Eşi çok iyi ilgilendi. İki yıl çok güzel günler geçirdim onunla son işiydi belki. İlerleyen yaşına rağmen o kadar disiplinli o kadar işine aşık, o kadar mesleğine aşık bir insandı ki, biz onun onda birini yapabilirsek çok güzel şeyler çok güzel günler yaşayacak bu ülke. Çünkü güzellikler katan bir insandı. Mekanı cennet olsun" şeklinde konuştu.
"Türk sineması değil onu kaybeden Türk halkı"
Haldun Dormen ise; "Türk sineması değil onu kaybeden Türk halkı çünkü o Türk Halkının yakınıydı. Babasıydı, Komşusuydu, amcasıydı. O ve Adile Naşit gibi sanatçılar dünya ya gelmedi gelemez de. Ben Amerika'dan ilk geldiğim zaman onunla oynadım zaten. İki oyunda birlikte oynadım sonra beraber oynamadık ama tabi onu hep takip ettim. Bütün Türkiye'nin başı sağ olsun diyorum" diye konuştu.
Öte yandan, Başbakanın gelişiyle cami çevresinde geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, usta oyuncuyu uğurlamaya gelenleri arayarak cami avlusuna aldı.

Kaynak: İHA

07 Ocak 2018 Pazar 15:29

Hamdi Alkan, Demet Akbağ, Teşvikiye, Münir Özkul, Genel