Sanatçılar, Roketli Saldırıda Ölen Fatma'nın Okulunu Ziyaret Etti

Zeytin Dalı Harekatı devam ederken Mehmetçiğe destek için Hatay'a gelen sanatçılar, uyuduğu sırada roketli saldırı sonucu yaşamını yitiren Fatma Avlar'ın okulunu ziyaret etti.

'Zeytin Dalı Harekatı'na destek için Hatay'a gelen şarkıcı ve oyunculardan oluşan sanatçı heyeti, Hatay'daki temaslarının ardından Reyhanlı ilçesine geçti.

İLK DURAKLARI FATMA'NIN OKULU OLDU

Sanatçılar, ilçede ilk olarak Suriye'deki teröristlerin 31 Ocak'ta attığı roketle uyurken yaşamını yitiren Fatma Avlar'ın öğrencisi olduğu Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Burada Fatma'nın sınıfında fotoğrafının bulunduğu masaya çiçek bırakan heyet, öğrencilerle sohbet etti. Sanatçılar daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret edip askerlerle bir araya geldi.

"İNSANIN YÜREĞİ PARÇALANIYOR"

Askerlerle fotoğraf çektirip, sohbet eden sanatçılardan Tamer Karadağlı, "Çocuklarla bir aradaydık. Fatma kızımızın sınıfını ziyaret ettik, çiçek bıraktık. Kız evladı babası olarak insanın yüreği parçalanıyor, ailesine başsağlığı diliyorum. Bunun yanı sıra Mehmetçiğe destek olmak içinde geldik. Bunu göstermek için gedik. Onlarını yanlarındayız, onlara bu ülke için savaşıyorlar. Kendilerini bir parça olsun iyi hissetmeleri için geldik" dedi.

"FATMA'NIN ARKADAŞLARINA BAKSINLAR"

Sanatçılardan Erhan Güleryüz ise, 80 milyon Mehmetçiğin yanında olduğunu ifade ederek, "Biz de müzikle, tiyatroyla, sinemayla uğraşan insanlar olarak Mehmetçiğin yanındayız. Reyhanlı'ya aktık geldik. Sadece bizlere değil, 80 milyon bu karakolda bizim hayatımızı, topraklarımızı koruyan Mehmetçiğe borcu var. Mehmetçik daima, kalbimizde. Bizler de yanlarında olmak istedik. Şehitlerimizin acısı kalbimizde. İçimiz yanıyor, gazilerimize biraz olsunu şifa olsun diye geldik. 80 milyon burada. Fatma'nın arkadaşlarının yüzlerinde hüzne şahit olduk. Çok can yakıcı bütün dünya 'Zeytin Dalı Harekatı'nın neden olduğunu soruyor. Gelsinler Fatma'nın arkadaşlarının gözlerindeki hüznü görsünler. Mehmetçik önce 17 yaşında evinde uyurken atılan füzeyle kaybettiğimiz Fatma'nın tabiki cevabını vermek durumunda bütün dünyaya" diye konuştu.

"KARDEŞLERİMİZE DESTEK İÇİN BURADAYIZ"

Mustafa Ceceli de Mehmetçik'e destek için geldiklerini anlatarak, "Mehmetçiğin sloganı var; 'Milletimiz var olsun.' Bizim var olmamız için hayatlarını tehlikeye atan kardeşlerimize destek için buradayız. Sınırın sıfır noktasına kadar da devam edeceğiz. Halkın her kesimden desteği aldıkları görmeleri mutluluk verici" diye konuştu.

"BİZ DE BU ÜLKENİN ASKERLERİYİZ"

Volkan Severcan da "Bizde bu ülkenin askerleriyiz. Onlar cephede, biz de destek için geldik" dedi.

Sanatçılar, Roketli Saldırıda Ölen Fatma'nın Okulunu Ziyaret Etti - Son Dakika Magazin

Kaynak: DHA

15 Şubat 2018 Perşembe 14:01

Tamer Karadağlı, Reyhanlı, Suriye, Hatay, Magazin
YORUMLAR