Sarı Yelekliler'e Katılan Bir Türk, Çocukları El Bombasından Korumak İsterken Elini Kaybetti

Fransa'da akaryakıt zamlarını protesto eden 'Sarı Yeleklilere' katılan Ayhan isimli bir Türk, eylem alanında bulunan çocukları korumak için atılan el bombasını eline aldı. O sırada patlayan el bombası, Ayhan'ın sağ elini kaybetmesine ve bacağının yanmasına neden oldu.

Fransa'nın Tours şehrinde akaryakıt zamlarını protesto eden "Sarı Yeleklilere" katılan 50 yaşındaki Ayhan isimli bir Türk gösteri sırasında bir el bombasının patlamasıyla sağ elini kaybetti.

"ETRAFTA ÇOCUKLAR OLDUĞU İÇİN EL BOMBASINI ELİNE ALDI"

Fransa'nın Joué-ls-Tours şehrinde yaşayan 3 çocuk babası 50 yaşındaki Ayhan isimli bir Türk, iş arkadaşlarıyla birlikte akaryakıt zamlarını protesto etmek için geçtiğimiz cumartesi günü Sarı Yelekliler'in eylemine katıldı. Türk vatandaşı, eylem alanında bulunan çocukları korumak için atılan bir el bombasını eline aldı. O anlarda patlayan el bombası sağ elini kaybetmesine ve bacağının yanmasına neden oldu. Avukatı Abed Bendjador "Gösteri sırasında, bir el bombası onun yanına düştü, etrafta çocuklar olduğu için onu refleks olarak el bombasını eline aldı" ifadelerini kullandı.

"SAĞ ELİNİ KAYBETTİ, SAĞ BACAĞI DA YANMIŞTI"

Ağır yaralı bir şekilde Tours hastanesine kaldırılan Ayhan hemen ameliyata alındı. Bendjador "Sağ elini kaybetti, sağ bacağı da yanmıştı. Zorlukla iyileşiyor, ama iş arkadaşlarının desteğinden çok etkilendi" ifadelerini kullandı.

Ayhan'ın iş arkadaşları ona destek olmak için yardım kampanyası düzenledi. Meslektaşı Mario, Ayhan hakkında "Bizim için bir baba gibi, bir ağabey" derken "Olanlardan çok etkilendik. Bu yüzden ona maddi anlamda destek olmak için bir yardım kampanyası başlatmaya karar verdik" ifadelerini kullandı.

Abed Bendjador, hukuki işlemlere başlamak için de hastaneden taburcu olmasını beklediklerini açıkladı.

06 Aralık 2018 Perşembe 16:56

Fransa, 3. Sayfa
YORUMLAR (15)
  • Yazık : Hangi ülke hangi devlet olursa olsun bu tür yakıp yıkma eylemleriyle bi yere varılmaz olan ülkenin ekonomisine gelişimine huzuruna olmakta. Tepki gösterilecekse farklı yolları vardır. İnsanların arabalarını yakmak dükkanlarını yağmalamak camlarını indirmek tepki değildir. Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız