Sarıkamış'ta Sağanak ve Sel

Sarıkamış ilçesine bağlı Karakurt köyünde gece saatlerinde başlayan sağanak, su baskınlarına neden oldu.

Sarıkamış ilçesine bağlı Karakurt köyünde gece saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle su baskınları yaşandı.

Alınan bilgiye göre, Karakurt köyünde gece saatlerinde başlayan sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi.

İlk belirlemelere göre 15 iş yeri, 5 ev, 5 ahır ile samanlık ve ekili arazilerin su altında kaldığı sel nedeniyle büyük çapta hasar meydana geldi.

Rüzgarın da etkisiyle iki evin çatısının uçtuğu köyde, dağlık alanlardan sürüklenen taşlar köy yolunu kapattı.

Karayolları 18. Bölge ekiplerinin yaklaşık bir saat süren çalışmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

Bölgede inceleme yapan Sarıkamış Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile AFAD ve TEDAŞ ekipleri, hasar tespit çalışması başlattı.

Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz de Karakurt köyünde vatandaşlarla bir araya gelerek "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Kaymakam Gürbüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların yaralarının sarılması için ekiplerin çalışmalara başladığını belirtti.

Gürbüz, şunları kaydetti:

"Haberi alır almaz, karayolları, TEDAŞ, afad, jandarma ve vakıf ekipleri süratle çalışmalarına başladı. Öncelikle karayollarımız çok hızlı şekilde yolumuzu trafiğe açtı. TEDAŞ ekipleri de arızaları gidererek köye elektrik verdi. Bu arada hasar tespit çalışmalarına başladık. Can kaybı olmaması bizi sevindirdi. Yağbasan, Yayıklı ve Boyalı köylerimizde de küçük çaplı su baskınları olduğunu tespit ettik. Arkadaşlarımız burada da gerekli çalışmayı yapacak. Vatandaşlarımızın mağduriyeti çok kısa zamanda giderilecektir."

Karayolları 18. Bölge Müdürü Turan Yılmaz ise yolun açılması için 3 ekibin görevlendirildiğin ve ekiplerin zaman zaman bölgede denetlemelerini sürdürdüğünü dile getirdi. - Kars

Kaynak: AA

31 Ağustos 2014 Pazar 12:08

Muhammed Gürbüz, Karakurt, Sarıkamış, Yerel