Sarıkaya'da Duble Yolda Asfaltlama Çalışması Başladı

Karadeniz Bölgesi'ni Akdeniz'e bağlayan bölünmüş karayolunun Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde bulunan kısmında asfaltlama çalışması başladı.

Karadeniz Bölgesi'ni Akdeniz'e bağlayan bölünmüş karayolunun Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde bulunan 6 kilometrelik kısmında, asfaltlama çalışması başladı.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, yaptığı açıklamada, Akdeniz'i Karadeniz'e bağlayan karayolunun Sarıkaya ilçe merkezinden geçtiğini belirtti. Yolun bozuk olması nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandığını ve sürücülerin bozuk yolda sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Erbir, "Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalar neticesinde ilçe merkezimizden geçen 6 kilometrelik bölünmüş yolda asfaltlama çalışması başladı." dedi.

Bu yolun ilçe merkezindeki bağlantı yollarının da bir kısmının asfaltını belediye olarak kendilerinin yaptığını ifade eden Başkan Erbir, "İlçemizin altyapısının tamamlanmasıyla asfalt yol yapım çalışmalarına ağırlık verdik. Yollarımızın asfaltının tamamlanmasıyla ilçemiz daha modern bir görünüme kavuşurken sürücülerimiz de daha rahat seyahat yapabilecekler. Bizim amacımız halkımıza en iyi en güzel hizmeti sunmaktır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: CHA

03 Eylül 2013 Salı 16:00

Yozgat, Karadeniz Bölgesi, Akdeniz, Sarıkaya, Yerel