Şarkıcı Özgün, otizmli çocukların yuhalandığı söylenen videoya sitem etti

Down Sendromlu bir oğlu olan şarkıcı Özgün Uğurlu, Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanmasıyla ilgili görüntülere 'Sen kim oluyorsun arkadaş' diyerek tepki gösterdi.

Aksaray'da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda bir grup velinin, okulda otizmli çocukları istemediği için yuhalayarak protesto ettiğinin iddia edildi. Konu hakkında açıklama yapan Aksaray Valiliği haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Down Sendromlu bir oğlu olan şarkıcı Özgün ise söz konusu videoya sosyal medya hesabından sitem etti.

OTİZMLİ ÇOCUKLARIN YUHALANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Aksaray'da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda veliler, okulda eğitim gören otizmli öğrencilere ait sınıfların kapatılmasını talep etti. İddiaya göre, okulun çıkış saatinde bir araya gelen veliler, otizmli çocukları yuhaladı. Yaşanan bu utandıran olay ise büyük tepkiye neden oldu.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu iddialar üzerine konuyla ilgili soruşturma başlattı. Aksaray Valiliği ise yaptığı açıklamada iddiayı yalanlayarak, soruşturma başlatıldığını duyurdu. Aksaray Valiliği, bir okulda 'otizmli öğrencilerin yuhalandığı' iddialarını yalanlayarak, olaya ilişkin incelemenin başlatıldığını açıkladı.

"BU NASIL BİR TERBİYESİZLİK, AHLAKSIZLIKTIR"

2012 yılında müzisyen Nida Kaçar ile evlenen ve bu evlilikten Dowm Sendromlu Ediz adında bir oğlu olan şarkıcı Özgün Uğurlu, sosyal medyada kısa sürede yayılan yuhalanma görüntülerine sitem etti. Instagram hesabından paylaşım yapan Uğurlu, görüntülere şu sözlerle ateş püskürdü: "Bu nasıl bir terbiyesizlik, ukalalık, ahlaksızlık, kendini bilmezliktir. Sınıf kapattırmaya çalışmak, yuhalamak, farklı kapılardan okula aldırmak, farklı yemek saatleri. Eşit şartlarda eğitim, yaşamak, insan gibi yaşamak her bireyin hakkıdır. Sen kim oluyorsun arkadaş! Toplumumuzda asıl korkulması gereken bu ve bunun gibi zihniyetli insancıklardır. Senin evladına farklı gelişim gösteren bir çocuk paylaşmayı, kardeşliği, yardımlaşmayı, liderlik ruhunu, koşulsuz sevgiyi, insanlığı öğretir.. Sen. Sen ne öğretiyorsun arkadaş!"

Özgün Uğurlu ve ailesi
Şarkıcı Özgün, otizmli çocukların yuhalandığı söylenen videoya sitem etti - Son Dakika
Aksaray'da velilerden tepki çeken eylem: Otizmli çocukları yuhaladılar Aksaray'da velilerden tepki çeken eylem: Otizmli çocukları yuhaladılarAksaray'da otizmli öğrencilerin yuhalanması iddiasıyla ilgili olarak MEB soruşturma başlattı Aksaray'da otizmli öğrencilerin yuhalanması iddiasıyla ilgili olarak MEB soruşturma başlattı
07 Kasım 2019 Perşembe 13:14

Aksaray Valiliği, Aksaray, Magazin, Güncel
YORUMLAR (14)
 • TUNÇ06 : İYİ DE KENDİ REKLAMINI DA İYİ YAPMIŞ...BU ADAM İNANMIYORUM SAMİMİ DEĞİLLER.BU ÇOCUKLARA SEVGİ GÖSTERİLMELİ ARKAŞLARI VE ÖĞRETMENLER ÇEVRE KAZANILMALI BU ÇOCUKLAR .DÖĞÜŞLE KAVGAYLA OLMAZ BU İŞ.SEVGİ OLACAK SEVECEGİZ BU ÇOCUKLARI. ZOR BİR DURUM BÜYÜKLER BÖYLE YAPARSA YANDİ KETEN HELVA..
  Cevap Yaz 0 5 Yayından Kaldır
 • ERTUĞRUL74 : Ne alakasi var reklamla. Adamin cocugu da engelli. Reklam icin boyle tepki gostermez. O kisileri en iyi anlayacaklardan birisi de özgün...
  3 0 Yayından Kaldır
 • dayı : insanlıkta nasibi almayan aiylerrin sıpaları nolcak allah hasta olanların yardımcısı olsun amin diyen kardeşlerimin de allah razı olsun saygılar
  Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
 • Yalan : Kaç yere baktım. Ama yuhalanmayla alakalı ennufak bir ses görüntü bulamadım. Asılsız iddiaları haber diye yayınlamak hiç hoş degil. Haber konusu ilgi çekici olunca da tüm medya hep bir ağızdan birlik olup bunubhaber yapıyor. Hani nerde yuhalanma. Öyle bir karaktersizliği belki bir kişi yapar ama insanlar toplu olarak böyle bişey yapamaz ve yapmaz diyorum. Asılsız şekilde otizimli ailenin başka nedenlerden ötürü bunu ortaya attığını iddia ediyorum. goreceksiniz de bu ortaya çıkacaktır. Başka bir neden ile okul idaresi veya velilerle tartışan bu veli olayı kasıtlı olarak başka yöne çekmeye çalışıp guygu sömürüsü üzerinden yaygara koparıyor.
  Cevap Yaz 1 4 Yayından Kaldır
 • Misafir : Benimde çocuğum otizmli emin olun o kadar hassas ve duyarlı bir çocukki kapıyı sert kapatınca bile kapıyı tekrar açıp özür diliyor istemeden oldu afedersiniz diyen bir çocuk çünkü biz ona doğru olanı ogrettik ne öğrenirse onu yapıyor tertemiz su gibiler keşke şu yuhalanan velilerde otistik olsalardı en azından insan olurlardı.
  Cevap Yaz 7 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız