Savcı Kiraz'ın Son Ziyaretçisinin Sırrı Ortaya Çıktı

DHKP-C'li teröristin şehit ettiği savcı Kiraz'ın odasına son giren kişi olan avukat Şükriye Erden, Emniye'te saldırılan ve öldürülen Elif Sultan Kalsen ile koğuş arkadaşı çıktı.

DHKP-c'li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edilen edilen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın odasına son giren kişi olan avukat Şükriye Erden, Emniye'te saldırılan ve öldürülen Elif Sultan Kalsen ile koğuş arkadaşı çıktı.

İLGİNÇ BİLGİLER ORTAYA ÇIKTI

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki hain saldırıda, teröristlerin talebiyle müzakere heyetine alınan avukatlar Şükriye Erden ve Ebru Timtik ile ilgili ilginç bilgiler ortaya çıktı.

İNCELEMEYE ALINDI

Erden'in rehin alınmadan önce, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın odasına girip çıkan son kişi olduğu belirlendi. İddiaya göre; Erden saat 12.00 sıralarında odada kısa süre kalıp çıktı. Erden'in savcıyla ne konuştuğunu ve saldırı günü kimlerle irtibat kurduğunu ve keşif maksatlı yapılıp yapılmadığı araştırılıyor.

ÇAĞDAŞ HUKUKÇULAR DERNEĞİ ÜYESİ

İstanbul merkezli 7 kentte iki yıl önce düzenlenen operasyonlarda "Silahlı terör örgütüne üye olmak ve yardım yataklık yapmak" suçlarından Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi Erden ve Timtik'in de aralarında bulunduğu 90 kişi gözaltına alınmıştı.

KOĞUŞ ARKADAŞI

Erden ve Timtik dahil 9 avukat tutuklanmıştı. Yaklaşık 1 yılı aşkın hapis yatmış, sonra da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı. Timtik ve Erden'in cezaevinde geçen gün İstanbul Emniyeti'ne bombalı ve silahlı saldırı düzenlediği sırada öldürülen Elif Sultan Kalsen'in koğuş arkadaşı oldukları belirlendi. Kalsen'in iki avukatla aynı soruşturmada tutuklandığı belirtildi.

Kaynak: Haberler.Com
05 Nisan 2015 Pazar 09:29
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika