Şeb-i Arus Törenlerine Yoğun İlgi

6 Aralık'ta Konya'da düzenlenecek törenler için satışa sunulan biletler yok satıyor.

Mevlana Celaleddin Rumi'nin ölüm ve sevgiliye kavuşma günü olarak adlandırılan Şeb-i Arus törenlerine katılmak isteyen ziyaretçilerin sayısında bu yıl patlama yaşanıyor.



Şeb-i Arus törenlerine bu yıl her zamankinden daha fazla ziyaretçi bekleniyor. 6 Aralık'ta gerçekleştirilecek Şeb-i Arus Töreni için özel olarak düzenlenen turlar dolup taşıyor. Özellikle Elif Şafak'ın 'Aşk' ve Ahmet Ümit'in 'Bab-ı Esrar' romanlarının yakaladığı başarıdan sonra Mevlana felsefesine artan ilgi, törenlere olan talebi doruğa çıkardı.



"MEVLEVİ TÖRENLERİNİN GÖRDÜĞÜ TALEP ARTIŞI ŞAŞKINLIK VERİCİ"



Turizm sektörünün öncü firması Gezinomi'nin Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yıldız, Şeb-i Arus törenleri için düzenlenen turun bu yıl gördüğü ilgi karşısında şaşkınlığını ifade etti. Yıldız, "Büyük İslam düşünürü ve mutasavvıfı Mevlana ve felsefesi son dönemde çok ilgi görünce, Şeb-i Arus zamanı düzenlenen turlara katılım da arttı. Mevlana'nın Vuslat yıl dönümü turları dahilinde gerçekleştirilen Mevlevi törenlerini izlemek için bu yıl beklemediğimiz bir ilgiyle karşılaştık. Şeb-i Arus töreni için biletler kapışılıyor; adeta yok satıyor" dedi.



Talepleri karşılamak için Gezinomi olarak tur paketlerinin sayısını artırarak müşterilerin taleplerini karşılama yoluna gittiklerini belirten Yıldız, "Üstelik, tur haricinde törenlere katılmak isteyenlerin kolay kolay temin edemeyeceği Şeb-i Arus tören biletlerini de müşterilemize sunuyoruz. Öncelikli hedefimiz, müşterilerimize dolu dolu ve keyif alacakları bir tur sunmak" diye konuştu.



GEZİNOMİ'DEN FARKLI TARİHLERDE 4 TUR



Gezinomi üzerinden Şeb-i Arus Konya turlarına katılmak isteyenler; 6-8 Aralık, 7-9 Aralık, 8-10 Aralık ve 13-15 Aralık tarihlerinde rezervasyon yaptırabiliyor.



6-8 Aralık tarihli tura katılıp, Şeb-i Arus törenlerini görmek isteyenler için de Gezinomi, neredeyse tükenmek üzere olan biletleri temin ediyor.

Tur kapsamında Karatay Medresesi Cini Eserler Müzesi, Mevlana Müzesi, Selimiye Camii, Üçler Türbesi ve Akşehir geziliyor.



'Şeb-i Arus' turuna katılacak olanlar Gezinomi'nin 'peşin fiyatına 12 taksit' kampanyasından da faydalanabiliyor.

Kaynak: Bültenler

13 Kasım 2012 Salı 14:39

Mevlana Celaleddin İ Rumi, Mevlana Celaleddin Rumi, Özgür Yıldız, Konya, Güncel