Seçimlere 5 Gün Kala Son Anket! Erdoğan, İlk Turda İpi Göğüslüyor

Yaptıkları son araştırmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu belirten GENAR Başkanı İhsan Aktaş, 'Birinci turda iş biter' ifadesini kullandı.

Türkiye seçim haftasına girdi. 24 Haziran'da sandık başına gidecek millet, yapacağı tercihle ülkenin kaderini belirleyecek.

ANKET ŞİRKETLERİ HALKIN NABZINI TUTUYOR

Her seçim dönemi olduğu gibi bu seçimde de anket şirketleri yaptıkları araştırmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Seçimlere ilişkin son araştırma GENAR'dan geldi.

GENAR BAŞKANI: ERDOĞAN İLK TURDA SEÇİLİR

GENAR Başkanı İhsan Aktaş; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın en az yüzde 51 alarak ilk turda seçimleri kazanacağını söyledi.

"BİRİNCİ TURDA İŞ BİTER"

Akşam Gazetesi'ne konuşan İhsan Aktaş, "Geçtiğimiz dönemlerde kritik birkaç seçim atlattık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 51 küsur bir oy vardı Erdoğan'ın almış olduğu ve o seçimi kazandı. Referandumda da 50 üzerinde bir bantta bitti. Referandum zor bir meseleydi. Bir ülkenin 100 yıllık alışkanlığını değiştiriyorsunuz. AK Parti bunu başardı. Şimdi Cumhurbaşkanı oyu düşse nereye kadar düşer. Bir önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy alt baremdir. Bu anlamda birinci turda iş biter." diye konuştu.

HDP BARAJI GEÇSE BİLE...

Cumhur İttifakı'nın oy oranının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu belirten Aktaş, "Bu da normal almış oldukları vekile göre en az 20-30 avantaj demek. Meclis aritmetiği AK Parti'nin tek başına iktidar olacağı bir aritmetik ortaya çıkarır.Bugünkü elimizdeki veriler bunu gösteriyor. HDP barajı geçse bile tek başına alacaktır." diye sözlerini sonlandırdı.

Seçimlere 5 Gün Kala Son Anket! Erdoğan, İlk Turda İpi Göğüslüyor
18 Haziran 2018 Pazartesi 10:01

Recep Tayyip Erdoğan, İhsan Aktaş, Genar, Politika, Güncel