Şehit Aileleri ve Gazileri Duygulandıran Madalya

Kırşehir’de şehit aileleri ve gazilere devlet övünç madalyası verildi.

Kırşehir'de şehit aileleri ve gazilere devlet övünç madalyası verildi. Düzenlenen programda övünç madalyalarını alan şehit aileleri duygu dolu anlar yaşadı.
Devlet Övünç Madalyası takdimi töreninde şehit aileleri ve gazilere hitap eden Vali Necati Şentürk, millet olarak sömürgecilerin oyunlarını bozduğumuzu ifade etti. TSK'nın tarih yazdığını anlatan Vali Necati Şentürk, "TSK sadece sınırlarımızı korumakla kalmıyor. Ümmetin ve insanlığın onurunu kurtarıyor. Teröristi sivil insandan ayırmak sureti ile çalışma yapılıyor. İnsanlığın onuru ve sivillerin zarar görmemesi için Türk Silahlı Kuvvetleri çaba sarf ediyor. Türk Milleti çok ihanet görmüştür. Anadolu kavimler mezarlığı gibidir. Batının işgal planının FETÖ, DAEŞ, PKK gibi örgütlerle sevr'i inşa etmeye çalıştılar.
Türk Milleti şanlı bir direnişle dirilişe dönüş yaptı. Dostlarımıza güven düşmana ise korku verdik. Afrin'de teröristlere karşı kullanılan silahlar, FETÖ tarafından milletine kullanıldı. 2 bin 500 gazimiz ve şehitlerimiz var. Afrin'e giden askerlerimiz, cepheye gitmeyi aşk olarak görüyor" diye konuştu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, devletin zayıf düşmemesi için birlikte hareket edilmesi gerektiğini ve Türk tarihinde zulüm olmadığını söyledi.
"Milletin parasıyla maaş alanların söylemleri ve yaptıkları karşısında üzülüyoruz"
Şehit ailelerini anlamanın mümkün olmadığını belirten ve devlet tarafından verilen devlet övünç madalyasının şehit aileleri tarafından nesilden nesile aktarılacağını anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Milletin parası ile maaş alan isminin önünde Prof. yazan insanların TSK operasyon yaptığında nasıl ayağa kalktığını görüyoruz. Milletin vergisi ile maaş alan Tabipler Odası ve STK'ların nasıl telaş içeresine düştüğünü görüyor ve üzülüyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar vatan haini besleyen başka bir devlet yoktur. Milletimiz bu durumları sabırla izliyor.
Başka hesapların içerisine girmeden devletimizin yanında olmamız gerekir. Bizim tarihimizde adalet, şan ve şeref var. Kuzey Suriye'de terör örgütleri ve medeni geçinen batı devletlerinin eliyle kurmak istedikleri zulüm düzenini Türk askeri yıkacak.
Şehit ailelerinin aldığı berat her Türk ailesinin şeref madalyası olacak. 15 Temmuz'da hepimiz birlikteliği gördük.
Çanakkale ruhu bitti diyenlerde milletin bir olduğunu gösterdi. Vatan sevgisi ile dolu nesiller yetiştirmemiz gerekir. Bizler, asla vatanımız üzerinden pazarlıklar yapmayız. İşte bu zor günlerde görüyoruz dostu, düşmanı" dedi.
Protokolün yaptığı bilgilendirmenin ardından Şehit İs. Ast. Kıd. Çavuş Bayram Kara'nın annesi Ayşe Kara'ya, Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Dündar'ın annesi Nejla Dündar'a, Şehit Piyade Onbaşı Ahmet Taş'ın babası Osman Taş'a, Şehit Piyade Onbaşı Muhammed Ali Ocak'ın babası Selfet Ocak'a, Şehit Jandarma Onbaşı Mehmet Kara'nın babası Metin Kara'ya, Şehit Polis Memuru Ramazan Donat'ın babası Bayram Donat'a, Şehit Polis Memuru Gökhan Ünaldı'nın babası Bekir Ünaldı'ya, Şehit Polis Memuru Feyyaz Yumuşak'ın babası Mustafa Yumuşak'a, polis memuru 15 Temmuz gazisi Ferdi Akyün ve ailesine, 15 Temmuz gazisi Ümit Uslu'ya Devlet Övünç Madalyası takdimi yapıldı.
Program hatıra fotoğrafının çekilmesi ve yemekle son buldu. - KIRŞEHİR

Kaynak: İHA

29 Ocak 2018 Pazartesi 14:48

PKK, Necati Şentürk, TSK, Kırşehir, Politika, Güncel