Şehit Evindeki Köpeğin Davranışları Görenleri Şaşırttı

Trabzon'da AA muhabirini arama çalışmalarında akıntıya kapılan Eyüp Kalpaklıkaya'nın şehit haberi Ankara'daki ailesinin evine ulaştı. Bir köpeğin şehidin evinin önünden ayrılmaması dikkat çekti.

Trabzon'un Çaykara İlçesindeki Derebaşı deresinde kaybolan AA muhabirini arama çalışmalarında akıntıya kapılan Uzman Çavuş Eyüp Kalpaklıkaya'nın şehit haberi Ankara'daki ailesinin evine ulaştı. Bir köpeğin şehidin evinin önünden gönderilmek istenmesine rağmen ayrılmaması görenleri şaşırttı.

Trabzon'un Çaykara İlçesindeki Derebaşı deresinde kaybolan AA muhabiri Abdülkadir Nişancı'yı arama çalışmalarında akıntıya kapılan Uzman Çavuş Kalpaklıkaya'nın şehit haberi Ankara'nın Etimesgut İlçesi Kazım Karabekir Mahallesindeki evine ulaştı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

Şehit Kalpaklıkaya'nın Ankara'daki evinde bulunan eşi Seyhan Kalpaklıkaya ve çocukları haberi alınca gözyaşlarını tutamadı. Ayakta durmakta güçlük çeken şehidin ailesi, sağlık ekipleri ve çevredeki yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

NAAŞI YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Cenazesi Çorum'daki babaevine giden Uzman Çavuş Eyüp Kalpaklıkaya'nın Ankara'da bulunan eşi ve çocukları da sağlık ekipleri eşliğinde Çorum Kargı ilçesi Dereboyu köyüne doğru yola çıktı. Şehidin naaşı yarın Dereboyu köyünde toprağa verilecek.

KÖPEĞİN DAVRANIŞLARI DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan, şehidin Ankara'daki evinin önünde bulunan bir köpeğin de gönderilmek istenmesine rağmen gitmek istememesi ve çevrede olan bitenleri izleyip şehidin evinden ayrılmaması da kameralara yansıdı. Köpeğin davranışları görenleri şaşırttı.

Kaynak: İHA

18 Mayıs 2019 Cumartesi 04:46

Eyüp, Ankara, 3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR