Şehit Polis Memuru Osmaniye'de Toprağa Verildi

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ndeki kapalı atış poligonunda meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden polis memuru Hacı Canan Coşkun, memleketi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ndeki kapalı atış poligonunda meydana gelen patlama sonucu hayatını kaybeden polis memuru Hacı Canan Coşkun, memleketi Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

6 Haziran Cuma günü Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü bahçesinin altındaki kapalı atış poligonunda hedef mekanizmasının tamiri nedeniyle yapılan kaynak çalışması sırasında biriken barut gazının sıkışması sonucu meydana gelen patlamada yaralanan Eğitim Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hacı Canan Coşkun (41), tedavisinin sürdüğü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde akşam saatlerinde hayatını kaybetti. 3 çocuk babası olan polis memuru Hacı Canan Coşkun'un cenazesi, memleketi Osmaniye'nin Düziçi ilçesine getirildi.

Şehit Coşkun cenazesi için Düziçi Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi. Buradaki törene katılan Vali Dr. Mehmet Oduncu, şehidin eşi Fatma Coşkun'a başsağlığı diledi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından şehidin biyografisi okundu. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar yaptığı konuşmada çok değerli bir personelini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, geride kalan ailesine başsağlığı diledi. Adalar, şehidin ailesinin yalnız olmadığını bundan sonra kendilerine sahip çıkacaklarını söyledi.

Vali Dr. Mehmet Oduncu ise yaptığı konuşmada, olayın kaza sonucu meydana gelmesinin üzücü olduğunu bu tür olayların daha iyi tedbirler alınarak önlenmesi için çalışılacağını belirtti. Vali Oduncu, şehidin ailesine, yakınlarına ve tüm emniyet camiasına baş sağlığı diledi.

Kaymakamlıktaki törenin ardından şehidin cenazesi İrfanlı Cami'ine getirildi. Şehidin ailesi ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin oğulları Eren (12) ve Mustafa (8) da babalarının tabutunu üzgün bir şekilde izledi. Öğle namazına müteakip İl Müftüsü Ramazan Çortul'un kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin tabutu meslektaşlarının omzunda tekbirler eşliğinde cenaze aracına kadar taşındı. Şehit Çoşkun, Çamiçi Mezarlığında gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Patlamada daha önce bekçi İsmail Kuyzu ile Başkomiser Mıkdat Ataş da şehit olmuştu. Hacı Canan Coşkun'un da şehit olması ile şehit sayısı 3'e yükselmiş oldu. - OSMANİYE

Kaynak: İHA

12 Haziran 2014 Perşembe 14:53

Mehmet Oduncu, Kahramanmaraş, Düziçi, Osmaniye, Politika, Güncel