Şehit Yüzbaşı'yı Binlerce Vatandaş Uğurladı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, PKK'lı teröristlerin terk ettikleri binaya tuzakladıkları patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Yüzbaşı Halil Özdemir'i, Mersin'in Tarsus ilçesinde binlerce vatandaş son yolculuğuna uğurladı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, PKK'lı teröristlerin terk ettikleri binaya tuzakladıkları patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Yüzbaşı Halil Özdemir'i, Mersin'in Tarsus ilçesinde binlerce vatandaş son yolculuğuna uğurladı. Törende tekbir getiren vatandaşlar teröre tepki gösterdi.
Öğle saatlerinde memleketi Tarsus'a getirilen ve bir süre Devlet Hastanesi morgunda bekletilen Şehit Yüzbaşı Halil Özdemir'in Türk bayrağına sarılı tabutu, buradan alınarak cenaze namazı için Ulu Camii'ne getirildi. Buradaki törene Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Garnizon ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, protokol mensupları, askeri erkan ve çok sayıda davetli katıldı. Törende şehidin annesi Hürü Özdemir ve bir yıllık eşi Pınar ile kız kardeşi, tabuta sarılarak göz yaşı döktü. Metaneti elden bırakmayan acılı baba da zaman zaman duygularına hakim olamadı.
Mersin İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Güller'in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi top arabasına kadar taşındı. Acılı eş Pınar Özdemir, top arabasına konarak bir süre taşınan eşinin tabutunu elleriyle sıvazlayarak bir süre eşlik etti. Daha sonra cenaze aracına konan şehidin cenazesi Tarsus Şehitliği'nde toprağa verildi. Binlerce kişinin katıldığı törende vatandaşlar tekbir getirerek teröre tepki gösterdi.

Kaynak: CİHAN

29 Mart 2016 Salı 18:17

Halil Özdemir, Mardin, Tarsus, Mersin, Politika, Güncel