Selver Ana: 'Bahçeli, Talebi de Uyarıyı da Devlet-millet İçin Yapar'

MHP’nin ‘İlk Kadın Kolları Başkanı’ unvanını taşıyan, 'Selver Ana' olarak bilinen Selver Gedikbaş, “Devlet Bahçeli Bey, bir konuda ikaz ediyorsa mutlaka dikkate almak lazım. Talebi de uyarıyı da devlet-millet için yapar” dedi.

MHP'nin 'İlk Kadın Kolları Başkanı' unvanını taşıyan, "Selver Ana" olarak bilinen Selver Gedikbaş, "Devlet Bahçeli Bey, bir konuda ikaz ediyorsa mutlaka dikkate almak lazım. Talebi de uyarıyı da devlet-millet için yapar" dedi.

Adana'da 1949 yılında doğan ve gençlik yılları Adana'da geçen, şimdi çocuklarıyla birlikte İstanbul'da yaşayan Selver Gedikbaş, özlem gidermek için geldiği Adana'da MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'yı ziyaret etti. Selver Gedikbaş'ın elini öpen Avcı, "Sizin gibi değerli büyüklerimizin emekleri sayesinde bugün biz buradayız. Allah sizlerden razı olsun. Haklarınızı ödeyemeyiz" dedi.

Hatıralarını anlatıp düşüncelerini paylaşan Gedikbaş, "Türkiye 1960 ihtilalinin getirdiği şartları yaşarken, siyasette de Türkiye'yi huzura ve refaha erdirme amacıyla arayışlar vardı. Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nin Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönüşmesi bu süreçte gerçekleşti. Adana'da 8-9 Şubat 1969 kongresiyle CKMP, MHP adını aldı ve Kurucu Genel Başkanımız ise Başbuğ Türkeş oldu" diye konuştu.

İlk il başkanlığı görevini Faruk Akkülah üstlenirken, ilk il kadın kolları başkanının ise kendisi olduğunu vurgulayan Gedikbaş, şunları dile getirdi:

"Kadınların siyasetten uzak durduğu, uzak tutulduğu o yıllarda bu kolay olmadı. Adanaspor'un kurucusu ağabeyim Ali Gedikbaş beni teşvik etti. Hanımlar teşkilata gelmezdi, çekingen davranıyorlardı, evlerde toplanıyorduk. Heyecanlı ve hareketli bir çalışmamız vardı, 20 yaşındaydım ve çevremde bana 'Komando Selver' lakabı uygun görülmüştü. Nasıl ki o buhranlı yıllarda Alparslan Türkeş ülkemiz için bir şans idi ise, Devlet Bahçeli Bey de bugün içeride ve dışarıda ciddi sıkıntıları olan Türkiye için büyük şans. İki liderin ortak özelliklerinden biri de bağımlılık derecesinde vatana, millete sevdaları ve çok ketum olmaları. Devlet Bahçeli Bey; ufku geniş, basiret, feraset ve cesaret sahibi bir lider. Özellikle son yıllarda attığı adımlarla Türkiye'nin geleceğine damgasını vuracak. Kendisiyle özdeşleşen 'Önce ülkem ve milletim' sözü, Devlet Beyin parolasıdır. Her adımını 'Önce ülkem ve milletim' diyerek atar. Şahsı için asla bir talebi olmaz. Bir konuda ikaz ediyorsa mutlaka dikkate almak lazım. Talebi de uyarıyı da devlet-millet için yapar." - ADANA

Kaynak: İHA

15 Ocak 2018 Pazartesi 14:27

Milliyetçi Hareket Partisi, Devlet Bahçeli, İstanbul, Türkiye, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri