Şemdinli Kaymakamı Çığ Altında Kaldı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Kaymakamı Mesut Gençtürk, çığ düşen bölgede inceleme yaparken, kendisi de çığ altında kaldı.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Kaymakamı Mesut Gençtürk, çığ düşen bölgede inceleme yaparken, kendisi de çığ altında kaldı. Korumalarıyla birlikte çığ altında kalan Kaymakam Gençtürk ve korumalarının çabaları ve çevrede bulunanların yardımıyla yara almadan kurtuldu.Olay, dün akşam saatlerinde Şemdinli Yüksekova Karayolunun 12 kilometresinde bulunan Öveç Köyü yakınlarında meydana geldi. Kaymakam Gençtürk, makam şoförü ve korumaları daha önce düşen çığ yüzünden bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Kaymakama Gençtürk şoförü ve korumaları ile birlikte araçtan inerek bölgede yürüdüğü sırada üzerlerine bir anda çığ düştü. İş makinaları ve vatandaşla, kaymakamın bulunduğu bölgede hemen çalışmalara başladı. Kaymakam Gençtürk ve korumasınında yardımıyla olaydan yara almadan kurtuldu.

KAYMAKAM: DÖRDÜMÜZ DE ÇIĞ ALTINDA KALDIK

Şemdinli Kaymakamı Mesut Gençtürk, vatandaşların mahsur kaldığı haberini alınca bölgeye hareket ettiklerini belirterek, 'Biz de o bölgede mahsur kalan vatandaşlarımızın yanına gitmek için hareket ettik. O anda diğer yönden Yüksekova yönünden gelen ekipleri kontrol etmek için dışarı çıktık. Aniden çığ geldi. Bizim polis memurun bağırması ve bakmamla çığ altında kalmam bir oldu. Diğer polis arkadaşımız beni tuttu itti veya çekti, tam olarak hatırlayamıyorum, koluna tutunmuşum o anda yaşamla ölüm arasında kalıyor insan. Ne olduğunu tam hatırlayamıyorum ama sağ elimle açmaya çalıştım. 4 kişiydik. Dördümüz çığ altıda kaldık ama iki kişi tam kaldık vücudumuz ve kafamız kar altında kaldı. Karla mücadele ekiplerine Allah yardım etsin işleri çok zor, vatandaşlarımıza Allah kolaylık versin. Vatandaşlarımın telefon etmesi sonucu onları kurtarmak için geldik.dedi.

GÖRÜNTÜ GEÇİLECEK

Azer DEMİR / ŞEMDİNLİ (Hakkari)(DHA)

(Tür: Yurt)

Kaynak: DHA

05 Mart 2012 Pazartesi 18:42

Yüksekova, Hakkari, Mesut Gençtürk, Şemdinli, Politika, Güncel