Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş!

Off-Broadway'de 'hit' olan; dünyada rekor üstüne rekor kıran oyun Türkçe olarak Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nde!

Dünyanın en popüler müzikallerini İstanbul'da sanatseverlerle buluşturan Zorlu, 17 yıldır birçok ülkede sahnelenmiş ve birçok dile uyarlanmış olan 'Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş' müzikal oyunu ile bu defa yapımcı koltuğuna oturdu... 24 Ekim'de perdelerini açan oyun her hafta Perşembe ve Cuma günleri Zorlu Center PSM'de izleyiciyle buluşuyor.

Kadın erkek ilişkilerinin evrenselliğini anlatan ve bu değişmez hikayeyi muzip bir dille birleştiren 'Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş' (I Love You, You're Perfect, Now Change) müzikal oyunu, Talimhane Tiyatrosu işbirliği ile Zorlu sahnesinde izleyicisiyle buluşmaya başladı.

İnsanoğlunun en eski olgusu; 'kadın erkek ilişkileri'

Aşk, randevular, sevgililer, evlilik ve aileler hakkında gizliden gizliye hep düşündüğümüz ama bir türlü yüksek sesle dile getiremediğimiz gerçekleri muzip diliyle önümüze apaçık seren bu gösteri; Off Broadway'de en uzun süre oynanan müzikal olma unvanını taşıyor. Müzikal karşımıza, çok tanıdık, hayatımızın içinden karakterler çıkarıyor.

Zorlu bu müzikal için yapımcı koltuğuna oturdu!

17 yıldır sahnelenen ve birçok ülkeye uyarlanmış bu müzikal oyunun yapımcı koltuğunda ise, Jersey Boys, Cats, Notre Dame de Paris, Disney'den 'Beauty and the Beast' ve "The Phantom Of The Opera" gibi dünyaca ünlü müzikalleri, orijinal prodüksiyonlarıyla İstanbul seyircisine sunan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi yer alıyor. Genel Müdür Ray Cullom ise bu yeni prodüksiyon ile ilgili çalışmalarını

"En başından beri, hedefimiz bir Broadway ve Off-Broadway şovunu Türkçe olarak, Türkiye'den oyuncu, yönetmen ve kreatif bir ekiple sahneye koymaktı. Benimse aklımdaki oyun; cazibeli ve popüler yönüyle öne çıktığını düşündüğüm 'Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş' adlı müzikaldi. İşte bu yüzden, müthiş yetenekli bir isim olduğuna inandığım Mehmet Ergen'in yönetimindeki yerel tiyatro kumpanyasının, bu oyunun üzerinde harikulade bir şekilde çalışmakta olduğunu öğrenince çok mutlu oldum. Bu çalışmayı izlediğimde ise, oyunun daha büyük bir sahneye ve seyirciye ihtiyacı olduğunu, uzman ekibimizin prodüksiyon ve teknik desteğiyle gerçek potansiyeline ulaşabileceğini gördüm. Hemen bir araya geldik ve bu prodüksiyonu Zorlu sahnesine taşımaya karar verdik. Bu projenin, ilk yerel müzikal prodüksiyonumuz olarak şehrin sanat çevreleri için önemli bir adım olduğunu düşünüyor ve rekor ilgi ile kalabaklıkları memnun eden bu müzikal prodüksiyonu sahneliyor olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğumuzu belirtmek istiyorum. Seyircinin tepkisini görmek için inanın sabırsızlanıyoruz" şeklinde ifade ediyor.

Metin ve Şarkı Sözleri: Joe Dipietro

Müzik: Jimmy Roberts

Yönetmen: Lerzan Pamir / Mehmet Ergen

Dekor Tasarım: Jemima Robinson

Kostüm Tasarım: Gül Sağer

Oyuncular: Adem Yılmaz, Begüm Günceler, Defne Koldaş, Anıl Altınöz, Ezgi Erol, Mert Aydın

Tarih: Her Perşembe ve Cuma

Mekan: Zorlu Center, Performans Sanatları Merkezi, Drama Sahnesi

Bilet Fiyatı: 55 TL

Kaynak: Bültenler

05 Kasım 2014 Çarşamba 15:16

Zorlu Center, İstanbul, Kültür Sanat, Son Dakika

Son Dakika