Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş: Burak Yılmaz'a Kefilim

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampını değerlendirdi. Güneş, 'Beşiktaş taraftarıyla Beşiktaşlı Burak'ın kucaklaşacağını düşünüyorum. Ben kendi adıma kimseye kefil olmam ama Burak'a kefil olurum.' dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Burak Yılmaz transferiyle sözlerine başlayan Güneş, Burak'ın 1 haftadır özel program dahilinde çalıştığını belirterek, "Transfer süreci içinde boşta kaldığı için çalışma imkanı olmadı. Transferi de kesinleşmemişti o dönemde. Arka adalesinde bir gerginlik vardı ama idmana mani değildi. Koşu, kuvvet ve saha çalışması yapıyor. Caner'in sakatlığı vardı. Mustafa da sakattı ama bugün katıldı idmana. Burak çok yetenekli ve değerli bir oyuncu. Ben Trabzonspor'da çalışırken, Burak ilk geldiğinde, futbolu çok sevdiğini gördüm. Oynamak için yanıp tutuşuyor ve ait olduğu yerde de her şeyini veriyor. Arkadaşlarıyla ilişkisi çok iyiydi. Trabzonspor'a gelirken cebinden para vererek gelmişti. Ardından transferler yaptı ve gittiği her yerde başarılı oldu. Dünya çapında olacak bir oyuncu. Benimle birlikte çalışan, herkesin futboluna kefil olduğu bir isim. Hataları için eleştirildiği oluyor. Ama bu kadar haksız şekilde yapılmasını doğru bulmuyorum. Böyle bir oyuncunun, başka sebepler de kullanılarak yıpratılmasını doğru bulmuyorum. Duygusaldır, anlık parlayan bir isimdir ama kötü niyetli değildir. Hataları vardır, benim de hatalarım var" ifadelerini kullandı.

"BEN MESSİ'Yİ DE İSTERİM"

Burak Yılmaz'ı istediğini her zaman söylediğini ifade eden Şenol Güneş, "Trabzonspor'dan ayrıldığında da 'Bizi bıraktı gitti' diyenler oldu. Kulübe para kazandırdı. Şartlar öyle gerekti. Böyle bir insanın burada olmasından dolay ben mutluluk duyuyorum. Türkiye'de 2 forvet say derseniz, Burak ve Cenk derim. Aksini iddia eden varsa söylesin. İki aşık gibi fotoğrafımız vardı. Sonrasında Trabzonspor'a geldi, iyi de goller attı. Oradan ayrılmak zorunda kaldı. Daha önce yine isterdim. Ben Messi'yi de isterim ama alamıyorum. Ama günün birinde gelirse yine isterim. Başkana da söyleyelim görüşmelere başlasın. Burak kendisi Beşiktaşlı. Bunu Trabzon'da da söyledi, burada da söyledi. Ben de Trabzonluyum. Orada doğdum büyüdüm. Kim ne derse desin, benim ne yaptığım ne söylediğim önemlidir. Daha önce geldi buraya ama gitti, tutunamadı. Bugün Beşiktaş'ın aradığı golcüler içinde en iyisi bu. Tabii ki ondan iyisi de var, Suarez var. Maliyet olarak da bizimle antrenmana çıkmayan Vagner'den daha ucuz bir oyuncu. Beşiktaş'ın bir maçında yere düşmüştür. Bunlar tartışıldı. Trabzon'da da düştü. Sabırlı olmak gerekiyor. Beşiktaş taraftarıyla Beşiktaşlı Burak'ın kucaklaşacağını düşünüyorum. Hakkılar, Şükrüler, Sebalar gibi olunmaz. Ama ona layık, Beşiktaş camiasına layık bir oyuncu olacağını düşünüyorum. Burak bunlara bakmadan oyununa bakacak. Taraftarın onu kucaklayacağını, onun da taraftara gideceğini düşünüyorum. Taraftarlığı bilen birinin taraftarla buluşması daha kolay olacaktır. Zaman zaman maçlar kötü gittiğinde bana çok eleştiriler oluyor. Bunlar olacaktır. Futbolun bu tarafı da var. Ben kendi adıma kimseye kefil olmam ama Burak'a kefil olurum" açıklamasını yaptı.

"HOCAM SEN BU İŞLERE GİRME ÇÜNKÜ TRABZONLUSUN"

Eldeki bazı oyuncuların ayrılma konusu olabileceğini söyleyen Şenol Güneş, "Yarın buradan da gidebilenler olur. Benim de yönetimin de düşünceleri var. Burak konusunda da düşüncem vardı ama bugün transfer oldu. Burak'la uzun süre konuşmadım. Spekülasyon olmaması için aramadım. Fikrimi söyledim. Zamanında başkan bir mesaj attı bana, "Hocam sen bu işlere girme çünkü sen Trabzonlusun" diye. Ben girmedim hiç bu işlere" dedi.

"TOLGA ZENGİN'İN GELMEMESİNE ÜZÜLDÜM"

Kampa getirilmeyen oyuncularla ilgili olarak konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Tolgay iyi bir oyuncu. Türkiye'nin en üst düzey oyuncularından birisi. Oynamadığı zaman mutsuz oluyor ve etrafına da negatif enerji veriyor. Bununla birlikte transfer konusunda da 'Gideceğim' diyordu. Ben de oynatmayı düşünmediğimi söyledim ve git o zaman dedim. Ama sonrasında oynattım ve oynadı. Gökhan Töre çok yetenekli ama oynaması gerekiyor. Biz zaman zaman az süre oynattık. Maçlar da kritik. Bu sefer Gökhan'a ve kendimize haksızlık ediyoruz. Lens, Babel, Ricardo hazır durumda çünkü. Vagner'le Slovakya'da sezon başında konuştuk. Çok yetenekli ama bizde tutmadı. İyi de profesyonel. Ancak bizim aradığımız sinerjiyi vermedi ve Mustafa ile Güven'le devam etmek zorunda kaldık. Böyle olunca bu kadar para verdiğimiz Vagner'in yedek olması, ekonomik olarak mantıksız. Tolga'ya üzüldüm. 1-2 senedir kulüp içinde bir tepkiler vardı. Onun İstanbul'da kalmasını kabul ederken üzüldüm. Utku'nun 6 ay kiralık gitmesini uygun görmüştüm. Böyle bir karar alındı. Değişir ya da değişmez bilemem. Sezon sonunda sözleşmesi bitecek. Demin de Lucescu'ya takım yaptırdım. Kimleri oynatalım diye sordu bana" ifadelerini kullandı.

"DEFANSA BİR İSİM DAHA ALABİLİRİZ"

Takımdaki bazı oyuncuların transferinin söz konusu olabileceğini söyleyen Şenol Güneş, "Bazı oyuncuların transferi söz konusu oluyor. Ben bu isimleri tutun desem de kulüpler ekonomik olarak oyuncuları tutamıyor. Bana deseler ki, bu değerli oyuncuya büyük para veriliyor ve bu parayla diğer oyuncuların parası ödenecek diye, ben kabul ederim. Transfer ayı bittikten sonra hiçbir şey konuşmamak gerekiyor. Bu dönemde gelen de olabilir giden de olabilir. O nedenle kalabalık geldik, gençleri getirdim. Ricardo'nun gitmesi konuşuluyordu ama burada kaldı. Şu anda Burak'ı forvete, Mirin'i savunmaya transfer ettik. Defansa bir isim daha alabiliriz belki" dedi.

"BABEL VARKEN, SOL AÇIĞA ADAM ALMAM"

Babel ve Adriano'ya yeni sözleşme önerilmesiyle ilgili olarak konuşan Şenol Güneş, "Bazı oyuncuların gidip gitmemesi kulüp ve onlara bağlı olarak değişebilir. Babel bizim için önemli bir oyuncu. Kendisiyle de konuştum. Buraya aitsen buradasın. Gitmek istiyorsan da sen bilirsin. Bu bir karar meselesidir. Adriano da öyle. Babel'den ilk yarıda istediğimizi almadık. Ben elimde Babel varken, sol açığa adam almam. Yürekten de oynuyor. Yüzde 100'ünü vermesi gerekiyor ikinci yarıda. Bazı insanlar olduğu yerde mutlu olurlar" dedi.

"SERDAR AZİZ BEĞENDİĞİM BİR OYUNCU"

Galatasaray'da satış listesine konulan Serdar Aziz'in çok iyi karakterde olduğunu söyleyen Şenol Güneş, "Serdar Aziz iyi bir karakter ve iyi bir oyuncu. Galatasaray'daki durumu nedir bilmiyorum. Ben de aramadım henüz. Zamanında takımda görmek istediğim için aramıştım ama sonrasında Serdar'ı Galatasaray'a sattılar. Son durumunu bilmek gerekiyor. Sakatlığı var mı yok mu bakmak gerekir. Belki böyle bir transfer olur. Ama dediğim gibi transferi yönetim yapıyor. Transferin kar-zarar hanesi var. Siz daha iyi bilirsiniz yönetimle görüşüp. Ben yönetimle görüşmek için randevu alıyorum" dedi.

"FABRİ GELİRSE SEVİNİRİM"

Son olarak Fulham'da mutsuz olan Fabri'yle ilgili olarak sorulan soruyu yanıtlayan tecrübeli teknik adam, "Fabri'nin mutsuz olduğunu ben de duydum. İyi bir karakter. Gitmesine üzüldüm, gelirse de sevinirim. Başkanın takdirine bırakıyorum. Başkanımız büyük başkan, istediğini alır" diyerek basın toplantısını tamamladı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş: Burak Yılmaz'a Kefilim - Son Dakika Spor

Kaynak: İHA

11 Ocak 2019 Cuma 16:38

Şenol Güneş, Beşiktaş, Antalya, Spor
YORUMLAR