Şerif Peri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 4006 Tubitak Bilim Fuarı' Açıldı

Araban Şerif Peri Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) Bilim Fuarı açıldı.

Araban Şerif Peri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, 4006 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) Bilim Fuarı açıldı.
Araban Şerif Peri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı'nın açılış törenine Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, Araban İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Ertuğrul, protokol üyeleri, ilçe merkezi ve ilçeye bağlı kırsal mahallelerdeki okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Araban Şerif Peri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Demir'in proje müdürlüğünde, Araban Şerif Peri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni Aysel Günay'ın koordinatörlüğünde yürütülen, 127 öğrenci ve 22 öğretmenin katılımıyla tüm branşlarda 45 proje çalışması sergilendi.
Araban Şerif Peri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ramazan Demir, "Amacımız, öğrencilerimizin bilimle buluşmasını ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamak ve onların problem çözme becerilerini geliştirmeye yardımcı olmaktır. Öğrencilerin bilim ve teknoloji konularında kendilerini daha fazla geliştirmeleri konusunda bu tarz etkinliklerin daha da yaygınlaşması gerektiğini belirten Demir, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ederim" dedi.
Sergilenen tüm çalışmalar, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, protokol üyeleri, okul müdürleri ve velilerin beğenisini kazandı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

19 Mayıs 2016 Perşembe 18:23

Ramazan Demir, Mehmet Özdemir, Türkiye, Araban, Yerel