Serik'te Satranç Caddeye Taşındı

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından hazırlanan ve bu yıl ikincisi düzenlenen “Sokakta Satranç Var” Projesinde ülke genelinde değişik faaliyetler düzenleniyor.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından hazırlanan ve bu yıl ikincisi düzenlenen "Sokakta Satranç Var" Projesinde ülke genelinde değişik faaliyetler düzenleniyor. Serik'te de İşler Caddesi'nde "Sokakta Satranç Var" Etkinliği düzenlendi.

ASPENGOS-Aspendos Go ve Satranç Kulübü'nün desteği ile Serik merkezinde ki İşler Caddesi'nde parkta yapılan etkinlikte Yıldırım Satranç Turnuvası düzenlendi. Turnuva sonunda dereceye giren öğrencilere madalyaları ASPENGOS Kulübü Başkanı Serkan Çakır tarafından verildi. Serkan Çakır, " Sokakta Satranç Var Etkinliğine katılan herkese teşekkür ederim. Kulüp olarak bu yaz birçok etkinliğe katıldık. Yaz döneminde kulübümüzde çalışmalarımız sıkı bir şekilde devam etmiştir. Bunun sonucunu ise Antalya ve genelinde yapılan turnuvalarda elde ettiğimiz değişik dereceler ile aldık. Ayrıca Öğrencilerimizden Uğur Can Hatırlı Manisa'da yapılan turnuvada birinci olmuş, Muhammed İhsan Atik ise Çubuk'ta düzenlenen Uluslar arası Turnuvaya katılmıştır. Yeni dönem eğitimlerimiz 23 Eylülde başlayacaktır. Ben öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin bu tür etkinliklere katılması hem sosyalleşmelerini sağlayacak hem de derslerindeki başarılarını arttıracaktır" dedi. Ayrıca Yıldırım Turnuvasına katılan herkese Nur Pastanesi Serik Şubesi İşletmecisi Ümit Özsoy tarafından pasta ikram edildi. (ST) - Antalya

Kaynak: İHA

22 Eylül 2016 Perşembe 14:12

Serkan Çakır, Antalya, Türkiye, Yerel