Servet Tazegül Kızıyla Moral Buluyor (1)

Görüntü Dökümü : Servet Tazegül ve ailesinden görüntü Servet Tazegül'ün konuşması Servet Tazegül kızıyla moral buluyor Ayak bileğinden ameliyat edilen milli tekvandocu Servet, Almanya'dan gelen eşi Melda ve 3,5 aylık kızı Esmira ile moralleniyor Milli tekvandocu Servet: "Kızımdan ve eşimden güç alıyorum" "Eşimden ve çocuğumdan sürekli uzak kalıyorum" Servet'in eşi Melda: "Ben de sporcu olduğum için alışkınım. Yeter ki kamp ve müsabaka yapsın" "Çocuk açısından iyi destek veriyor.

Görüntü Dökümü :

Servet Tazegül ve ailesinden görüntü

Servet Tazegül'ün konuşması Servet Tazegül kızıyla moral buluyor

Ayak bileğinden ameliyat edilen milli tekvandocu Servet, Almanya'dan gelen eşi Melda ve 3,5 aylık kızı Esmira ile moralleniyor

Milli tekvandocu Servet:

"Kızımdan ve eşimden güç alıyorum"

"Eşimden ve çocuğumdan sürekli uzak kalıyorum"

Servet'in eşi Melda:

"Ben de sporcu olduğum için alışkınım. Yeter ki kamp ve müsabaka yapsın"

"Çocuk açısından iyi destek veriyor. Bu kadarını ondan beklemiyordum"

"Kendi maçlarımdan daha çok Servet'in maçlarını izlerken heyecanlanıyorum"

HÜSEYİN DOĞRU - Ayak bileğinden ameliyat edilen olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli tekvandocu Servet Tazegül, dinlenme sürecini Almanya'dan gelen eşi Melda ve 3,5 aylık kızı Esmira ile geçiriyor.

Türkiye Tekvando Federasyonu, sporcunun yalnız kalmaması ve sıkılmaması için eşi ve kızını, ameliyatından önce Ankara'ya getirterek, otele yerleştirdi. Federasyon ayrıca Servet'e ve ailesine yardımcı olması için bir kişi görevlendirdi.

Konakladığı otelde AA muhabirine konuşan Servet Tazegül, ameliyatın ardından Ankara'da rutin sağlık kontrolünden geçtiğini söyledi. Kan değerleri ve akciğer kontrolü yaptırarak, gözlerini çizdirdiğini belirten Servet, "Müsabakalarda lens takmamak için böyle bir karar aldım. Belki faydası olur. Yüzde 5-10 faydası olsa bizim için büyük bir şey" dedi.

Servet, aileden uzakta kalmanın zorluklarını anlatarak, "Önceleri eşim tek kalıyordu. Şimdi kızım doğdu, 3,5 aylık ve ismi Esmira. Kızımdan ve eşimden güç alıyorum. Federasyonumuz bizi her zaman destekliyor. Gelip gitmelerinde yardımcı oluyorlar" diye konuştu.

"Çok özleyince kamp öncesi birkaç hafta gelip gidiyorlar" diyen Servet, ailesinin bazen de maçlar öncesi yanında yer aldığını söyledi."İkimiz de fedekarlık gösteriyoruz"Eşi ve çocuğun düzenini bozmamak için Türkiye'de fazla kalmadıklarını ifade eden Servet, "Şimdi de ameliyat için geldiler. İkimiz de fedekarlık gösteriyoruz. Sonuçta bayrak ve başarı için fedekarlık göstermek zorundayız" şeklinde görüşlerini aktardı.

Milli tekvandocu, Esmira isminin Azeri kökenli olduğunu ve "zümrüt taşı" manası taşıdığını anlatarak, "Esmira öyle ağzımdan çıktı. Adını da Esmira koyduk" ifadelerini kullandı.

Esmira'yı tenisçi yapmak istediğini anlatan Servet, şöyle konuştu:

"Tenis, ülkemizde yaygın olmayan bir spor. Almanlar sporda daha başarılı ve elit sporcu yetiştiriyor. Almanya'da yetiştirip, Türk Milli Takımı'na vermek istiyorum. Tenis sporunu izlemek ve yapmak benim de hoşuma gidiyor. Tekvandoya yakın bir spor. Kızım, ikisini birlikte de yapabilir.""Yeter artık, bırakayım diyorum"Kendisinin tekvandoda doğuştan yetenekli olmasına karşın çok çalıştığını ifade eden Servet, "Çocukluğumdan beri çift antrenman yapıyorum. Günün 8 saatini sporla geçirdim. Milli takıma girene kadar böyleydi. Kondisyon ve dayanıklılık olarak faydasını görüyorum. Çok çalışınca her şeyin başarılacağına inanıyorum" diye konuştu.

Esmira'nın şu an kendisini iyi hissettirdiğini anlatan milli sporcu, alın terinin karşılığını almanın da ayrıca huzur verdiğini söyledi.

Servet Tazegül, maç sırasında başarısının farkında olmadığını, mutluluğunu daha sonra hissettiğini belirtti.

"Hedefe ulaşınca, içimizde bir sevinçten çok rahatlama oluşuyor" diyen Servet, şöyle devam etti:

"Eşimden ve çocuğumdan sürekli uzak kalıyorum. Ailemizden uzak kalıyoruz. Kolay olmuyor, yüzde 100 kendimizi vermeden başarı gelmiyor. Her şeyi kazandım diyorsun. Birçok kez Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu oldum. Bunları kazanmamıza rağmen bazen deprasyona giriyorum. Sakatlıklar oluyor, canım acıyor. 'Yeter artık, herhalde buraya kadarmış, bırakayım' diyorum. Sonra yapabileceğimi hissettiğim an, 'sen daha bu millete, emek veren hocalara, her zaman arkamda olan babama borçlusun' diyorum. Her şeyden sıkıldım, bırakayım diyemiyorum. Üzerimde bir yük ve onlara karşı sorumluluk var. Kendim için olmasa da onlar için tatamiye çıkıp tekrar antrenman yapıyorum.""Allah bana güç verdi"Mücadele verilmesi halinde karşılığının alındığını belirten Servet, "Kısmete inanıyorum. Sen elinden geleni yaparsan Allah veriyor. Allah'a şükür her şeyi bana verdi. 2012 Londra Olimpiyatları'nda tüm milletimizin duasını arkamda hissettim. Bazen maçların kırılma noktalarında Allah bana güç verdi. Bu gücü dualar sayesinde kazandığıma inanıyorum. Kimsenin yüzünü kara çıkarmamaya çalışacağım" ifadelerini kullandı.

Milli tekvandocu Servet, ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ali Öznur, federasyon başkanı ve teknik kadroya, görevlilerle, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'a da destekleri nedeniyle teşekkür etti."Türk usulü tane tane pilav da yapabiliyor"Servet'in eşi ve aynı zamanda Alman Tekvando Milli Takımı forması da giyen Melda Tazegül ise eşiyle 20 yıldır tanıştığını anlattı.

Beraber büyüdüklerini ve aynı kulüpte spor yaptıklarını belirten Melda, geçen yıl evlendiklerini ve şimdi çocuğu nedeniyle izinli olduğunu söyledi.

Servet'in yurt dışına gitmesi veya eve döndüğünde bir alışma sürecinin yaşandığını dile getiren Melda Tazegül, "Ben de sporcu olduğum için bu duruma alışkınım. Yeter ki kamp ve müsabaka yapsın. Müsabakalarda destek için yanına gidiyoruz" diye konuştu.

Federasyonun yakın olmaları için bazen Almanya'da kamp yaptığını belirten Melda, eşini şöyle anlattı:

"Çocuk açısından iyi destek veriyor. Bu kadar beklemiyordum. Yemek yapmayı ve o şekilde bırakmayı da seviyor. Çünkü sürekli kampta olduğu için buna alışmış. Meksika yemeği yapmayı seviyor. Türk usulü tane tane pilav da yapabiliyor."

Milli duyguyu Almanya'da olmalarına rağmen eksiksiz hissettiklerini dile getiren Melda, şöyle konuştu:

"Ben de Alman Milli Takımı'ndayım. Türk bayrağımız daha öncelikli. Türkiye ağır basıyor. Aramızda hiçbir zaman rekabet oluşmadı. Birbirimizi destekliyoruz. Olimpiyat hazırlıklarında Servet'in yanında olmaya çalışacağız. Çocuğun düzenini de fazla bozmak istemiyoruz. Kendi maçlarımdan daha çok Servet'in maçlarını izlerken heyecanlanıyorum. Çoğu zaman heyecandan izleyemiyorum."

Melda Tazegül, ailecek öncelikleri arasında 2016 Rio Olimpiyatları'nın yer aldığını söyledi.

Kaynak: AA
13 Ocak 2016 Çarşamba 12:44

Son Dakika