Sevgi her engeli aşar…

Ünlü Sanatçılar, "Aydınlık yarınlar için, sen ben yok, biz de varız" dediler…

Sevgi her engeli aşar sloganıyla, toplumun engellilere bakış açısı hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bahçelievler Belediyesi Engelliler Biriminin, ilçedeki lise ve ortaokullarda gerçekleştirdiği seminerler dizisinin final töreni, bu sosyal sorumluluk projesine katkı sağlayan ünlü sanatçıların da katılımıyla gerçekleşti.

Nurettin Topçu Kültür Merkezinde gerçekleşen törene, projeye kendi çektikleri mesajları içeren video görüntüleriyle destek veren sanatçılardan, Nadide Sultan, Aslı Hünel, Nesrin Gürses, Kürşat, Ferman Toprak, Burak Kibar, Tayfun Uzun Ali Nuri Türkoğlu, Gazeteci-Yazar Sevda Türküsev, illüzyonist Yeşim Obüs'ün yanı sıra, Vali Yardımcısı Bahçelievler Kaymakam Vekili Osman Ateş, Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ve öğrenciler ile engelliler ve yakınları katıldı.
Törende, projeye katlı sağlayan sanatçı ve medya temsilcilerine Vali Yardımcısı Bahçelievler Kaymakam Vekili Osman Ateş ve Belediye Başkanı Osman Develioğlu tarafından plaket takdim edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü Horon Ekibinin halay ve sıra gecesi gösterisiyle devam eden program, Yeşim Obüs'ün illüzyon gösterisi ve Burak Kibar konseriyle sona erdi.

Toplamda 15 Bin öğrenciye ulaşıldı

Engellinin toplumdaki yerinin anlatıldığı seminerlerde, engelli bireylerin ve ailelerinin gündelik hayatta karşılaştıkları veya maruz kaldıkları sıkıntıları anlatıldı. Ayrıca, öğrencilerin empati yaparak kendilerini görme ve ortopedik engelli yerine koyarak hissettiklerini anlatmaları istendi.

Bu yıl ikinci turu tekrarlanan seminerlerde şimdiye kadar 51 lise ve ortaokulda 15 Bin öğrenciye ulaşıldı. Sevgi her engeli aşar, engelsiz yarınlar için el ele, Aydınlık yarınlar için, sen ben yok, biz de varız, sloganıyla sürdürülen projeyle toplumun engelliye bakış açısı değiştirilmesi ve engellilerin de bu toplum içerisinde yaşayan insanlar olduğunu anlatılıyor.

Kaynak: Bültenler
21 Mart 2017 Salı 16:24
YORUMLAR

Son Dakika