Sevgililere İlham Verecek Film Replikleri

Sinemia, Sevgililer Günü öncesinde kalpleri aşkla dolduracak film repliklerini derledi. İşte sevgililere ilham verecek birbirinden romantik film replikleri:

Özel Sinema Kulübü Sinemia, Sevgililer Günü öncesinde sinema dünyasının en romantik repliklerini bir araya getirdi. Sinemia.com editörleri tarafından oluşturulan 32 filmlik listede, en soğuk kalpleri bile aşık olma arzusuyla tutuşturacak replikler yer alıyor.

İşte o listeden öne çıkan replikler:

Selvi Boylum Al Yazmalım - 1978 

Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti.

Sevginin Bağladıkları (Sleepless in Seattle) - 1993 

Sam Baldwin (Tom Hanks): Ona dokunduğum ilk anda anlamıştım. Evime gelmek gibiydi. Hem de hiç bilmediğim evime… Sadece arabadan çıkmasına yardım etmek için elini tutmuştum ve her şeyi anladım. Bir çeşit büyü gibiydi.

Can Dostum (Good Will Hunting) - 1997 

Sana aşkı sorsam sonelerden alıntı yapacaksın. Ama bir kadının karşısında hiç tamamen savunmasız kalmadın. Sana gözleriyle hükmedecek birini görmedin. Tanrı'nın seni cehennemden kurtarması için indirdiği melek olduğunu hiç düşünmedin. Onun meleği olmak nasıl bir şey bunu da bilmiyorsun.

Not Defteri (Notebook) – 2004 

Noah: Özel biri değil, sıradan fikirleri olan sıradan bir adamım. Bana adanmış anıtlar yok ve adım çok geçmeden unutulacak. Ama bir şeyde tamamen başarılı oldum; birini tüm kalbim ve ruhumla sevdim. ve bu benim için yeterliydi.

Gün Doğmadan Önce (Before Sunrise) - 1995 

Eğer dünyada büyülü bir şey varsa, o birini gerçekten almaya çalışmak, biriyle bir şeyi paylaşmaya çalışmak olmalı. Bunun neredeyse imkansız olduğunu biliyorum. Ama ne önemi var. Cevap sadece denemek olmalı.

Aşk Zamanı (In the Mood for Love) - 2000 

Huzursuz bir an. Kadın başını öne eğdi… Adama yakınlaşması için şans verdi. Ama adam yapamadı, cesareti yoktu. Kadın döndü ve uzaklaştı.

Vesikali Yarim – 1968 

Evli miymiş sorsana!

Soramam...

Neden?

Ya evet derse…

Çılgın Pierrot (Pierrot Le Fou) - 1965 

-Neden bu kadar üzgünsün?

-Çünkü benimle sözcüklerle konuşuyorsun, bense sana duygularla bakıyorum. 

Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) - 2004 

Joel: Şu anda burada ölebilirim, Clem. Sadece mutluyum. Bunu daha önce hiç hissetmemiştim. Tam olarak olmak istediğim yerdeyim.

Aynı Yıldızın Altında (The Fault in Our Stars) – 2014 

Gus: Sana aşığım. ve biliyorum aşk sonsuz boşlukta bir çığlık gibi, unutulmak kaçınılmaz. Hepimiz kaderimize terkedilmiş mahkumlarız. Sonunda her şey toprak olacak ve güneş dünyayı yiyecek ama tüm bunlara rağmen sana aşığım.

Aşk Tesadüfleri Sever - 2011 

Bazen ilk görüşte bilirsin, o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın… Bulunmaz.

Juno - 2007

Mac MacGuff: Bence yapılabilecek en iyi şey seni olduğun gibi sevecek birini bulmak; İyi, kötü, çirkin, güzel, yakışıklı, o anda neysen… Doğru kişi her koşulda güneşin senin üzerinde parladığını düşünecektir.

Sevginin Gücü (Leon) - 1994 

Mathilda: Leon, sanırım sana aşık oluyorum. Benim için bu bir ilk.

Leon: Bu bir ilkse bunun aşk olduğunu nereden biliyorsun?

Mathilda: Çünkü hissediyorum.

Leon: Nerede?

Mathilda: Midemde. Sıcacık. Her zaman bir düğüm var gibiydi orada, şimdi yok artık.

Leon: Mathilda, mide ağrının geçmesine sevindim. Ama bunun bir anlamı olduğunu sanmıyorum.

Kaynak: Pembenar

14 Şubat 2018 Çarşamba 12:00

Can Dostum, Tom Hanks, Seattle, Kadın