Sevimçok, 'Kendimizi Devlet Yerine Koymayalım'

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adbullah Sevimçok, Antalya genelinde yaşanan Terör protestolarını değerlendirdi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adbullah Sevimçok, Antalya genelinde yaşanan Terör protestolarını değerlendirdi.

AESOB Başkanı Adbullah Sevimçok, Manavgat Pazarcılar Odası'nda terör ve son günlerde başta Manavgat ve Alanya olmak üzere Antalya genelinde yaşanan protesto olaylarını değerlendirdi. Antalya Gazete Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı AESOB Başkanı Vekili Adlıhan Dere, Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı AESOB Yönetim kurulu Üyesi Abdullah Akça, Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı AESOB Disiplin Kurulu Üyesi Sami Dursun Doğan, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, Şoförler Odası Başkanı Mahmut Şafak, Esnaf Odası Başkanı Hasan Çelik, Servisçiler Odası Başkanı Mahir Çınar ve Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir hazır bulundu.

Terörist saldırılarını büyük bir kaygı ve üzüntü içerisinde takip ettiklerini belirten AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, "kanlı terör örgütü, çocuk, yaşlı, kadın, Kürt-Türk ayrımı yapmaksızın kalleşçe pusular kurarak can almakta ve ülkemizin bölünüp parçalanabilmesi adına da bir takım karanlık güçlere hizmet etmektedir. Burada millet olarak yapmamız gereken, ülkemizi bir iç savaşa doğru sürüklemek isteyen bu karanlık güçlere karşı aman vermeden birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bayrağımıza ve vatanımıza sağduyulu bir şekilde sahip çıkmak olmalıdır. Devlete güvenelim, devletin yapması gerekenleri kendimiz yapmaya çalışmayalım. Kendimizi devletin yerine koymayalım" dedi.

Esnaf ve sanatkarlardan dikkatli ve sağduyu davranmalarını isteyen Sevimçok şöyle devam etti, "bu vatan bizler için kutsaldır ve bu millet, vatana uzanan her eli geçmişinde de olduğu gibi bugünde kıracaktır. Doğusundan, batısına, kuzeyinden, güneyine kadar milletimizin birlik ve beraberliğine kast edecek olan her kim olursa olsun, karşısında olacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın. Birlik ve beraberlik içerisinde tek bir yumruk olduğumuz müddetçe de, ülkemizi bir iç savaşa sürüklemek niyetinde olanların bu hain emelleri asla gerçekleşmeyecektir. Yine burada en büyük görevse bu toplumun bel kemiğini oluşturarak, Ahilik felsefesiyle yoğrulan esnaf ve sanatkarlarımıza düşmektedir. Özellikle, Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi konumunda olan Antalya ve ilçelerinde esnaflık yapanların ise diğer illerimizdeki esnaf ve sanatkarlardan çok daha fazla duyarlı ve dikkatli olması, hiçbir provokasyona katılmaması ve sağduyulu bir şekilde hareket ederek, her zaman için her konuda örnek olması gerekmektedir. Otobüslerin taşlanması, dükkanların yakılıp yıkılması, masum insanların hedef alınması asla ve asla meşru görülemez ve gösterilemez. Bu sebeple herkes aklıselim bir şekilde hareket ederek etrafındakini yatıştırmalı ve de hiçbir şekilde hiçbir şiddet içeren bir eyleme karışmamalıdır. Tüm esnaf ve sanatkarlarımızdan isteğimiz, Ahilik çatısı altında bir olarak, yüzyıllardır bozulmayan bu kardeşliğimize leke sürecek hiçbir fevri davranışta bulunmamanız ve olaylar karşısında da itidalli davranmanızdır" diye konuştu. - ANTALYA

Kaynak: İHA

14 Eylül 2015 Pazartesi 13:42

Abdullah Akça, Alanya, Manavgat, Antalya, Yerel