Sevimli Köpek 'Paspas' Artık Emin Ellerde

Bayraklı Belediyesi, bir vatandaşın otomobil tamponuna bağlayarak kilometrelerce sürükleyip, eziyet ettiği iddia edilen golden retriever cinsi köpeğe sahip çıktı.

Veteriner işleri müdürlüğü ekiplerinin müdahale ettiği Paspas isimli sevimli köpek, tedavisinin ardından yeni yuvasına kavuştu.

Olay geçtiğimiz günlerde Osmangazi Mahallesi'nde meydana geldi. Arabası ile Osmangazi Caddesi üzerinde seyreden Sinem Tosun, aynı yönde ilerleyen bir otomobilin tamponuna iple bağlanmış köpeği görmesi üzerine dehşete düştü. Aracın yanına yaklaşarak şoföre sağa çekmesini söyleyen Tosun, "Bir canlıyı böyle götüremezsiniz" diyerek durmasını istedi. Şoför söylenenlere aldırış etmeyince Sinem Tosun aracını şahısın arabasının önüne doğru sürerek önünü kesti ve polisi aradı. Yara içinde olan köpeğe su dökerek ayaklarını temizleyen Sinem Tosun, şoförden de davacı ve şikayetçi oldu.

MUTLU YUVAYA KAVUŞTU

Polis eziyet olayında zarar gören köpeği Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne getirdi. Burada ilk müdahaleyi Veteriner Hekim Altuğ Mümin Zanur gerçekleştirdi. Zanur, "Bize geldiğinde aracın arkasına bağlanarak sürüklendiğinden dolayı patilerinde deformasyonlar vardı. İyi bakılmadığının bir göstergesi kalça tarafındaki tüylerin dökülüyor olmasıydı. Patilerindeki yaralarını iyileştirdik. Kalçasındaki tüy döküntülerini giderdik. Gerekli tedavi ve bakımlarını yaptık. Kısırlaştırdık, küpesini taktık. Kısa sürede ona çok alıştık ve maskotumuz oldu. Paspas ismini takmıştık. Sahiplenme süreci içerisinde burada emin ellerdeyken sahiplenecek kişinin araştırmasını yaparak can dostumuzu yeni yuvasına kavuşturduk. Dileğimiz bir daha buna benzer bir olay yaşamamak" dedi.

Kaynak: Bültenler

16 Temmuz 2018 Pazartesi 10:19

Güncel