Seydikemer'de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı değişik etkinliklerle kutlandı.

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı değişik etkinliklerle kutlandı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Türk'ün organize ettiği Liseler ve Ortaokullar arası koşu yarışmalarının düzenlendiği ilk gün Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk sunma töreni Yapıldı.

Koşu için Değişik okullardan gelen Öğrencilerle Hatıra fotoğrafı çektiren Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Koşu Yarışmasında 1. 2. ve 3.'lere para ödülü de verdi.

Seydikemer Kaymakamlık makamında yapılan resmi bayramlaşma töreninden sonra yürüyerek törenin yapılacağı alana geçildi. Değişik aktivitelerin olduğu Cumhuriyet Bayramı, vatandaşların da katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı. Seydikemer Şehit Gürcan Akan Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törene Kaymakam Muammer Köken,Garnizon Komutanı Muzaffer Kırgın, Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Daire müdürleri,STK Başkanları, Muhtarlar,Siyasi Parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşması yapan Kaymakam Muammer Köken, vatandaşların bayramını kutlayarak, "Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının ruhu şad olsun" dedi.

Öğrencilerin etkinlikleri büyük beğeni toplarken Cumhuriyet Koşusunda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. Bando takımının geçiş töreninden sonra tören son buldu. - MUĞLA

Kaynak: İHA

29 Ekim 2015 Perşembe 14:46

29 Ekim, Muğla, Cumhuriyet Bayramı, Seydikemer, Yerel