Seydişehir'de Çocukların Yüzü Gülüyor

Seydişehir Belediyesi tarafından Taraşcı, Akçalar, Bostandere, Gevrekli, Kesecik, Ortakaraören ve Ketenli,Çavuş mahallerine belediye ekiplerince oyun parkları kuruldu.

Mahalle ayrımı yapmayan Seydişehir Belediyesi hizmetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda belediye ekiplerince kırsal mahallelere oluşturulan yeşil alan ve çocuk oyun gurupları yapımı tamamlandı.

Büyükşehir Yasasıyla birlikte köyden , kırsal mahalleye dönen yerleşim yerlerinin aynı hizmetleri alacağını kaydeden Başkan Mehmet Tutal, verilen sözleri imkanlar dahilinde yerine getirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların da her türlü hizmetten faydalandığını kaydeden Başkan Tutal, "Merkez ya da kırsal ayrımı yapmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Büyükşehir Yasası ile birlikte kırsal mahallelerimizin eksikliklerini gidermek için çalışıyoruz. Öncelikli olarak kırsal mahallelerimizin arazi yolları, köy meydanları, cami bahçeleri, okul bahçeleri düzenlemeleri gibi pek çok projeyi tamamladık. Köyden kırsal mahalleye dönüşen mahallelerimizde uygun alanlara oyun gurupları kurarak çevre düzenlemelerini yapıyoruz, bu bölgelerimizde yaşayan çocuklarımızın ilçe merkezindeki çocuklarla aynı hizmetten yararlanmasını sağladık" diye konuştu.

Mahallerine yapılan oyun parkında çocukların çok mutlu olduğunu ve yüzlerinin güldüğünü kaydeden mahalle sakinleri ise, Belediye Başkanı Mehmet Tutal'a hizmetlerinde dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Bültenler

28 Mart 2017 Salı 09:49

Mehmet Tutal, Seydişehir, Güncel