Seyhan'da Camiler Çocuklarla Şenlendi

Adana'nın İlçe Seyhan Müftülüğü'ne bağlı cami ve Kur'an kurslarının tamamında yaz Kur'an kursları açıldı.

Adana'nın İlçe Seyhan Müftülüğü'ne bağlı cami ve Kur'an kurslarının tamamında yaz Kur'an kursları açıldı. Müracaatın yoğun olduğu bölgelerde de valiliğin onayı ile okul dersliklerinden yararlanıldı.

Seyhan Müftüsü Halil Uzun eğitimin verildiği bazı cami ve kursları ziyaret etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen Uzun, "Camilerimiz çocuk açtı. Çiçek kokuyorlar, güle benziyorlar." dedi. Sıcaklara rağmen tatil döneminde vaiz, imam, müezzin ve Kur'an kursu öğreticileriyle hizmet seferberliği başlattıklarını dile getiren Uzun, Hz. Muhammed (sav)'in 'Bir babanın evladına bırakacağı en büyük miras güzel ahlaktır.' hadis–i şerifine göre hareket edip, yavrularını kurslara gönderen anne ve babalara teşekkür etti.

Bir ülkede maddi kalkınmanın manevi kalkınma ile bir anlam taşıdığını ifade eden Uzun, "Onun için önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Ruh ve beden, dünya ve ahiret dengesi diyoruz. İşte bunun yolu da cami ve Kur'an kurslarında öğretilen yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'den geçmektedir. Bu mekanlar necip milletimizin istikbalini ihya edecek olan kurumlardır." şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA

26 Haziran 2012 Salı 12:33

Halil Uzun, Seyhan, Adana, Yerel