Seyhan Müftülüğü 25 Hafız İçin Tören Düzenledi

Seyhan Müftülüğü'ne bağlı Tepebağ ve Hacı Cumali Öztürk Kur'an kurslarından mezun olan 25 hafız için mezuniyet töreni düzenlendi.

Seyhan Müftülüğü'ne bağlı Tepebağ ve Hacı Cumali Öztürk Kur'an kurslarından mezun olan 25 hafız için mezuniyet töreni düzenlendi.

Sabancı Merkez Camii'nde gerçekleşen programa Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, Adana İl Müftüsü İsmail Canbolat, Seyhan Müftüsü Halil Uzun, ilçe müftüleri, Kuran Kursu öğreticileri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Prof. Dr. Ali Erbaş, hafızlara en güzel hediyenin Allah katında takdim edileceğini kaydetti.

Program, Seyhan Müftülüğü'ne bağlı hafızların okudukları Kur'an'la başladı. Daha sonra Seyhan Müftülüğü Erkek Öğrenci Tasavvuf Musikisi Grubu ilahi söyledi. Seyhan Müftüsü Halil Uzun, "Allah'ın kelamını beyinlerden nakşetmiş, hafızalarda taşıyan ve yürüyen 25 Kur'an hadimini başarılarından dolayı kutluyorum. " dedi.

Hafızlar, diplomalarını Prof. Dr. Ali Erbaş, İl Müftüsü İsmail Canbolat ve Seyhan Müftüsü Halil Uzun'un elinden aldı. Her hafıza Türkiye Diyanet Vakfı Seyhan Şubesi'nce hediye verildi. Hafızlar cemaat ve din görevlilerinin ortak çalışmasıyla da ödüllendirildi. Kur'an kursu dernekleri de 25 hafıza hediye takdim etti. Seyhan Müftüsü Halil Uzun, kurs öğreticilerine de çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: CHA

29 Mayıs 2011 Pazar 12:45

Diyanet İşleri BaşkanlığıSeyhan MüftülüğüHacı Sabancı2Diyanet SenTürkiyeSeyhanAdanaHac