Seyhan Müftülüğü Personelinden Afrika'ya SMS İle Yardım

Diyanet İşleri Başkanlığının 'Afrika'daki mağdur ve mazlum insanlara bir fitrede siz gönderin' kampanyasına Seyhan Müftülüğü personeli destek verdi. '

Diyanet İşleri Başkanlığının "Afrika'daki mağdur ve mazlum insanlara bir fitrede siz gönderin" kampanyasına Seyhan Müftülüğü personeli destek verdi.

Seyhan Müftüsü Halil Uzun, yaptığı yazılı açıklamada, Afrika'ya yardımda müftülükte görevli 300 personelinin örnek olduğunu, cep telefonlarıyla "5601-Afrika" yazarak SMS ile Afrika'ya yardım gönderdiklerini kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanlığının, dünya milletlerinin başına gelen her türlü felaketlerde yaptıkları yardım kampanyalarıyla hep öncü ve destek olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Şu anda Afrika'daki dram, Ramazan ayında bizleri derin üzüntüye sevk etmiştir. Bizler de diyanet mensupları olarak gücümüz nispetinde yardımcı olmaya ve cemaatimize de bu yardım organizasyonunu teşvik etmemiz gerekir. Yardımları önce biz yapacağız sonra cemaatten bekleyeceğiz. Kampanyaya katılan bütün din görevlilerimize teşekkür ediyorum. "

- ADANA

Kaynak: AA

05 Ağustos 2011 Cuma 18:40

Diyanet İşleri BaşkanlığıSeyhan Müftülüğü11 Ayın SultanıDiyanet SenSeyhanAfrikaAdana