Sezen Aksu'yu Meşhur Eden Selami Şahin İlk Kez Konuştu: Kayınçom İlk Getirdiğinde 'Allah' Dedim

Sezen Aksu'yu, yıllar önce Unkapanı'nda kayınçosu sayesinde dinleyen ve keşfeden Selami Şahin, 'Sezen'i ilk dinlediğimde ona hasta oldum.' dedi.

Selami Şahin, müzik blog'u Pop Bizde'ye konuştu. Bir müzikalde oynayabileceğinin sinyalini veren sanatçı, yıllar önce Sezen Aksu'yu nasıl keşfettiğini anlattı.

"SESİNİ DUYUNCA 'ALLAH ALLAH' DEDİM"

Şahin, "Unkapanı'nda Şahinler Plak'ın kayınçosu 'Selami'ciğim ara verdiğin zaman seni biriyle tanıştıracağım, sesini dinler misin Sezen Hanım'ın?' dedi. 15 dakika sonra yemek arasında 'Buyurun, ne tür okuyorsunuz?' dedim Sezen'e... 'Batı ve Türk müziği' yanıtını verdi. Sesini duyduğum anda 'Allah Allah!' dedim" şeklinde konuştu.

"DİNLERKEN RESMEN HASTA OLDUM"

Yapımcıya "Bu kıza hemen kontrat yapın ve albüm çıkarın" dediğini anlatan sanatçı, "İnanılmaz bir şeydi, dinlerken resmen hasta oldum. Nitekim tahminim doğru çıktı. O ses Allah vergisidir. Bestecilik hayatına da girdi. Helal olsun. Onunla gurur duyuyorum. Bu şekilde onun müzik dünyasına girmesine vesile oldum. Daha sonraları, 'Sen Sevdalı Ben Belalı' parçamı okudu. Benim için büyük bir şereftir" açıklamasını yaptı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 09:23

Selami Şahin, Sezen Aksu, Magazin
YORUMLAR